TRY - Türk Lirası
EUR
19,583
USD
18,639
GBP
22,738
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamKula Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı

Kula Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Manisa’da Kula Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta, temsili olarak itfaiye ekipleri, alevlere müdahale edip, hastanede mahsur kalanları merdiven araçları ile tahliye etti. 

Tatbikatın ardından itfaiye ekipleri yangın tüpü ile alevlere nasıl müdahalede bulunulması gerektiğini de uygulamalı olarak anlattı.

AFET DURUMLARINA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

Kula Devlet Hastanesi’nde her yıl düzenli olarak çeşitli senaryolar ile düzenlenen yangın tatbikatı, bu yıl da yapıldı. Kula İtfaiye Amirliği’nin düzenlediği tatbikata hastane çalışanları da katıldı. Tatbikat senaryosuna göre, Kula Devlet Hastanesinde çıkan temsili yangına müdahale ve hastaların itfaiye araçlarının merdivenleriyle pencereden tahliye edilmesi sağlandı. Kurtarma tatbikatının ardından Kula İtfaiye Amiri Vehbi Koç, hastane personeline ilk yangın anında yapılması gereken ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Kula Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı
Kula Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

Daha sonra uygulama için yakılan ateş üzerinde, personellerin yangına yangın tüpleri ile müdahale yöntemleri uygulamalı olarak gösterildi. Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Cansu Sarıgül, yangınların her an gerçekleşebileceğini belirtip, “Ne zaman, nerede yangın çıkacağını bilmiyoruz. Bizler bu gibi afet durumlarına hazır olmak zorundayız. Bu amaç doğrultusunda Manisa Büyükşehir Belediyesinin desteği ile tatbikatımızı gerçekleştirdik” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler