14.2 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.3 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKula Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı

  Kula Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Manisa’da Kula Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta, temsili olarak itfaiye ekipleri, alevlere müdahale edip, hastanede mahsur kalanları merdiven araçları ile tahliye etti. 

  Tatbikatın ardından itfaiye ekipleri yangın tüpü ile alevlere nasıl müdahalede bulunulması gerektiğini de uygulamalı olarak anlattı.

  AFET DURUMLARINA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

  Kula Devlet Hastanesi’nde her yıl düzenli olarak çeşitli senaryolar ile düzenlenen yangın tatbikatı, bu yıl da yapıldı. Kula İtfaiye Amirliği’nin düzenlediği tatbikata hastane çalışanları da katıldı. Tatbikat senaryosuna göre, Kula Devlet Hastanesinde çıkan temsili yangına müdahale ve hastaların itfaiye araçlarının merdivenleriyle pencereden tahliye edilmesi sağlandı. Kurtarma tatbikatının ardından Kula İtfaiye Amiri Vehbi Koç, hastane personeline ilk yangın anında yapılması gereken ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

  Kula devlet hastanesi'nde yangın tatbikatı
  Kula Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

  Daha sonra uygulama için yakılan ateş üzerinde, personellerin yangına yangın tüpleri ile müdahale yöntemleri uygulamalı olarak gösterildi. Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Cansu Sarıgül, yangınların her an gerçekleşebileceğini belirtip, “Ne zaman, nerede yangın çıkacağını bilmiyoruz. Bizler bu gibi afet durumlarına hazır olmak zorundayız. Bu amaç doğrultusunda Manisa Büyükşehir Belediyesinin desteği ile tatbikatımızı gerçekleştirdik” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler