TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriKoronavirüse yakalanmış sağlık çalışanları meslek hastalığı kapsamına alınmalı

Koronavirüse yakalanmış sağlık çalışanları meslek hastalığı kapsamına alınmalı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, koronavirüse yakalanmış sağlık çalışanları meslek hastalığı kapsamına alınmalı.

Antalya Tabip Odası‘na üye hekimler, İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak, acil taleplerini duyurdu. Hekimler adına açıklamayı yapan Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, pandeminin bütün dünyada hızlı bulaşma ve patlama tarzı bir yayılım içerisinde olduğunu söyledi.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, koronavirüse yakalanmış sağlık çalışanları meslek hastalığı kapsamına alınmalı.

Hekimler ve sağlık çalışanlarının her koşulda fedakarca çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Şahin, “Covid-19‘a yakalanmış sağlık çalışanları meslek hastalığı kapsamına alınmalı. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarının geride bıraktıklarının yaşamı güvence altına alınmalı. Sağlıkta şiddet vakaları için etkili önlemler alınmalı. Tüm sağlık çalışanlarına standartlara uygun ve yeterli kişisel koruyucu sağlanmalı. Yeterli sayıda kadrolu ve güvenceli olarak sağlık çalışanı istihdam edilmeli” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler