TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKomandolar Marmara Gölü'nde nöbette

  Komandolar Marmara Gölü’nde nöbette

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Manisa’da ‘kuş cenneti’ olarak bilinen Marmara Gölü’nün kuruması sonrası işgal edilen araziyi korumak için İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komandolar Marmara Gölü’nde nöbet tutmaya başladı.

  Salihli, Saruhanlı ve Gölmarmara ilçelerinin sınırında yer alan, ‘Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan’ tescilli, ‘kuş cenneti‘ olarak bilinen Marmara Gölü, yaşanan su kaybı nedeniyle kurudu. Tepeli pelikan ve karabatak gibi nesli tehlikede 101 farklı türden 20 bin su kuşuna ev sahipliği yapan gölde, kayıklar karaya oturdu, balıkçılık bitti.

  Komandolar marmara gölü'nde nöbette
  Komandolar Marmara Gölü’nde nöbette

  Zemininde derin yarıkların oluştuğu göl, ayrıca çiftçilerce işgal edilip, tarıma açıldı. Paylaşım konusunda anlaşamayan çiftçilerin arasında sık sık tartışmalar da yaşandı. 4 ayrı arazi kavgasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Gözaltına alınan 8 şüpheliden 3’ü de tutuklandı. Jandarma, olaylarda kullanılan 7 av tüfeği ve 1 tabancaya el koydu.

  İŞGALCİ 80 KİŞİYE SUÇÜSTÜ

  Öte yandan Salihli ve Gölmarmara İlçe Jandarma Komutanlığı’nın dron destekli denetimlerinde ise bugüne kadar 80 kişi suçüstü yakaladı. Marmara Gölü’nü işgal ettiği sırada yakalanan 80 kişiye, DSİ İzmir Bölge Müdürlüğü’nce 1 milyon 727 bin TL ecrimisil bedeli uygulandı, 123 kişi ise kaymakamlık aracılığıyla tahliye ve menedildi.

  Manisa'da 'kuş cenneti' olarak bilinen marmara gölü'nün kuruması sonrası işgal edilen araziyi korumak için i̇l jandarma komutanlığı'na bağlı komandolar marmara gölü'nde nöbet tutmaya başladı.
  Manisa’da ‘kuş cenneti’ olarak bilinen Marmara Gölü’nün kuruması sonrası işgal edilen araziyi korumak için İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komandolar Marmara Gölü’nde nöbet tutmaya başladı.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar 4’üncü Bölge Müdürlüğü de 2021-2022 yıllarında gölü işgal eden 88 kişiye toplamda 550 bin 417 TL cezai işlem uyguladı. İl Jandarma Komutanlığı da göl arazisi üzerinde yaşanan olaylar sonrası harekete geçti. Bölgede tedbirler artırılırken, jandarma komandolar gölde nöbet tutmaya başladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler