14.1 C
Ankara
14 C
İstanbul
14.2 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKızılırmak, eksi 17 derecede kısmen dondu

  Kızılırmak, eksi 17 derecede kısmen dondu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Sivas’ta hava sıcaklığının sabah saatlerinde eksi 17 derece kadar düşmesi nedeniyle Kızılırmak’ın bazı kısımları buz tuttu.

  İmranlı ilçesinde de Kızılırmak tamamen buz tuttu. İlçede soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken binalarda buz sarkıtları oluştu. Vatadaşlar il genelinde soğuk havaların aniden geldiğini belirterek, bu havalara alışkın olduklarını söyledi.

  BAZI BÖLÜMLER TAMAMEN DONDU

  Sivas’ta kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Hava sıcaklığı, sabah saatlerinde eksi 17 derece olarak ölçüldü. Soğuk havanın etkisiyle Türkiye’nin en uzun nehri olan ve Sivas’tan doğup, Karadeniz’e dökülen Kızılırmak‘ın kent içinden geçen bazı kısımları buz tuttu.

  Kızılırmak, eksi 17 derecede kısmen dondu
  Kızılırmak, eksi 17 derecede kısmen dondu

  Özellikle akıntının az olduğu bölümlerin tamamen donduğu görüldü. Kardeşler Mahallesi’ndeki tarihi Eğri Köprü’nün üst bölümünde, ırmağın tamamen buzla kaplandığı görüldü. Irmak çevresinde oluşan kırağı ise güzel görüntüler oluşturdu. Ayrıca il genelinde, 99 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin karla mücadele çalışmaları ise sürüyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler