TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'Kılıçdaroğlu'nun iddiası bir yalandır'

  ‘Kılıçdaroğlu’nun iddiası bir yalandır’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik iddialara ilişkin “Kılıçdaroğlu’nun iddiası bir yalandır. Hiçbir yakınımı kayyım olarak atamadım” açıklaması yaptı.

  AK Parti’li Canikli, Kılıçdaroğlu’nun partisinin TBMM grup toplantısında kendisine yönelik iddialarına, yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. İddialara ilişkin belgeleri de açıklayan Canikli, “Kemal Kılıçdaroğlu, Boydak Holding ve TMSF başlıkları üzerinden şahsımla ilgili bir takım iddialarda bulunuyor. Boydak Holding ile ilgili iddialar hakkında ‘Canikli hiç konuşmuyor?’ diyor. Bu konu ile ilgili 116 adet twitten oluşan ayrıntılı açıklamamı 01 Temmiz 2021 tarihinde yaptım” dedi. Canikli, Boydak ve TMSF konusu ile ilgili tüm iddia ve soruların cevaplarını tekrar ederek şu ifadeleri kullandı:

  “Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiası bir yalandır. Hiçbir yakınımı (akrabamı) Boydak Holding’e kayyım olarak atamadım. Ertunç Laçiner, bizzat Abdullah Güzeldürger’in yönetim kurulu başkanı olduğu Boydak Holding Yönetim Kurulu tarafından 26 Eylül 2016 tarihinde Boydak Holding’e CEO olarak atanmıştır. Abdullah Güzeldülger’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Boydak Yönetim Kurulu tarafından 1 yıl süre ile A Grubu imza yetkisi verilmiştir. CEO görevi nedeniyle de 24 Şubat 2017 tarihinde yönetim kurulu üyesi yapılmıştır.”

  Kilicdaroglunun iddiasi bir yalandir 1 - politika - haberton
  ‘Kılıçdaroğlu’nun iddiası bir yalandır’

  İddiaların gerçek dışı olduğunu savunan Nurettin Canikli, “Kemal Kılıçdaroğlu, Slovakya’da Boydak Holding tarafından kiralanan 21 bin metrekare kapalı alanı bulunan lojistik merkezinin mülkiyetinin Ertunç Laçiner’e ait olduğunu iddia ediyor. Söz konusu gayrimenkul Prologis Slovak Republic Sro firmasına aittir. Kılıçdaroğlu’nun bu iddiası da bir yalandır” dedi. 

  Slovakya’daki firmaya 20 milyon Euro aktarıldığı iddiasının da yalan olduğunu kaydeden Canikli, “Bu firmaya 6 aylık peşin kira karşılığı olarak 714,348 bin Euro gönderilmiştir. Gönderilen bu para da sözleşme feshedilene kadar ki kira ödemelerine mahsup edilmiştir. Bunun dışında Boydak Holding’den bu firma ya da başka bir firmaya tek kuruş dahi gönderilmemiştir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Boydak Holding’ten Ertunç Laçiner’in firmasına 20 milyon Euro aktarıldığı iddiası kocaman bir yalandır” açıklamasında bulundu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler