TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKılıçdaroğlu 'İstanbul'a Hizmette 3 Yıl' programında konuştu

  Kılıçdaroğlu ‘İstanbul’a Hizmette 3 Yıl’ programında konuştu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘İstanbul’a Hizmette 3 Yıl’ programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Adaleti sağlarken, adaletsizlik yapanları asla unutmayacağız.” dedi.

  İstanbul Kongre Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘İstanbul’a Hizmette 3 Yıl’ programı düzenlendi. Programa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski İBB Başkanı Nurettin Sözen, Millet İttifakı parti temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da yaptıklarını kürsüye çıkarak anlattı. Programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşma yaptı.

  Kılıçdaroğlu 'i̇stanbul'a hizmette 3 yıl' programında konuştu
  Kılıçdaroğlu ‘İstanbul’a Hizmette 3 Yıl’ programında konuştu

  “HİÇ KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN” 

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Demokrasi olacak dedik. Demokrasi olacak ülkemizde, herkes düşüncesini özgürce ifade edecek. Hiç kimse sabahın 6’sında evine baskın yapılacak mı diye düşünmeyecek. Demokrasi olmadığını biliyoruz. Büyük baskılar olduğunu biliyoruz. Kadın erkek eşitliğinin olmadığını biliyoruz. Bir tek imzayla parlamentonun iradesinin gasbedildiğini, İstanbul Sözleşmesi’nin durdurulduğunu biliyoruz. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın” dedi. 

  Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet iktidarında biz yeni bir hedef ortaya koyacağız. Merkezle yerel yönetim arasında sağlıklı bir denge kuracağız. Yerel yönetimlerin kaynaklarını güçlendireceğiz. Otopark sorunu var. Ne için yapıyoruz? Taşıt araçlarının vergisini kim alıyor? Merkez hükümet alıyor. Taşıt alım vergisi merkezi hükümet, aynı merkezi hükümet geriye dönüp diyor ki ‘Otopark sorununu neden çözmediniz?” vergiyi sen alıyorsun. Biz taşıt alım vergisini, motorlu taşıtlar vergisini de benzer vergileri yerel yönetimlere devredeceğiz. Yerel yönetimler daha güçlü olacak” ifadelerini kullandı.

  İstanbul büyükşehir belediyesi'nin düzenlediği 'i̇stanbul'a hizmette 3 yıl' programında konuşan chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘İstanbul’a Hizmette 3 Yıl’ programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Adaleti sağlarken, adaletsizlik yapanları asla unutmayacağız.” dedi.

  Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

  “Adaleti getireceğiz, adaletin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Siz de biliyorsunuz. Beraber yürüdük adalet için. O zaman adaleti sağlarken. Adaletsizlik yapanları asla unutmayacağız. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler