TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'Bunların yalan söylerken yüzü bile kızarmıyor'

  ‘Bunların yalan söylerken yüzü bile kızarmıyor’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Marmaris yangını ile ilgili açıklamasına tepki göstererek, “Bu, canları pahasına yangınla mücadele eden kahramanlarımıza da haksızlık. Kimsenin moral ve motivasyonlarını bozmaya hakkı yok. Pinokyo yalan söylerken burnu uzuyordu ancak bunların yalan söylerken yüzü bile kızarmıyor” dedi.

  Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın, AK Parti Yenice İlçe Başkanı Faruk Günay, İl Genel Meclis Üyeleri ve teşkilat üyeleri ile bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki yangınla mücadele konusundaki açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Turan, “İsterdik ki ana muhalefet partisi siyaset ve demokrasi adına değer üretsin; ama ürettikleri tek şey yalan ve iftira. 90 yıllık bir partinin bu ülkeye farklı şeyler vermesi beklenir.

  Bunlarin yalan soylerken yuzu bile kizarmiyor 1 - politika - haberton
  ‘bunların yalan söylerken yüzü bile kızarmıyor’

  Siyaseti yalandan ibaret zannedenlere elbette milletimiz en güzel cevabı verecektir. Bu millet sizden yalan değil; üreten, demokrasiye, Türkiye’nin geleceğine katkı veren bir siyaset bekliyor. Yalanı bu kadar magazinleştiren bir anlayış dünyanın hiçbir yerinde yok. Yalana endeksli, iftiraya güdümlü, hakarete ve tehdide meyilli bir siyasi ahlakı bu topraklar sahiplenmez. Bu tarz, milletimizde karşılık bulmaz. İktidarıyla, muhalefetiyle, tüm siyasi partiler olarak bu ülkeye karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklar çerçevesinde ülkemizde siyaset yapılmalı, bu ülke de bu millet de asgari bu seviyeyi hak ediyor” diye konuştu.

  “Hangi açıklamalarına baksak bir yalan dizisi karşımıza çıkıyor” diyen Turan, sözlerine şöyle devam etti:

  Bunlarin yalan soylerken yuzu bile kizarmiyor 2 - politika - haberton
  “Bu, canları pahasına yangınla mücadele eden kahramanlarımıza da haksızlık. Kimsenin moral ve motivasyonlarını bozmaya hakkı yok. Pinokyo yalan söylerken burnu uzuyordu ancak bunların yalan söylerken yüzü bile kızarmıyor”

  “Katarlı öğrencilerin sınavsız tıp okuyacağını söylediler, yalan çıktı. ‘Katar’a 2,5 milyon küçükbaş hayvan sattılar’ iddiasını ortaya attılar, yalan çıktı. Daha önce görev yapan milletvekillerinin, başbakanların, Meclis başkanlarının ve Cumhurbaşkanlarının emekli maaşları için atılan adımı, ‘Cumhurbaşkanı zam istiyor’ algısıyla yaymaya çalıştılar.

  Oysa bundan yararlanan Kılıçdaroğlu dahil, çok sayıda CHP’li eski milletvekili vardı. Daha önce ‘deprem bölgesine gittim, bir tane Kızılay çadırı görmedim’ demişti. Halbuki arkasında Kızılay çadırı vardı. Şimdi de Marmaris’te devletimizin tüm imkanlarıyla seferber olduğu, dünyaya örnek olacak şekilde ivedi ve organize bir şekilde müdahalede bulunduğu orman yangınında uçak ve helikopter olmadığını söylerken tepesinde helikopterler uçuyordu, etrafındakiler de başlarını yukarıya doğru çevirmişti.

  Eğer yanındakilerin gökyüzüne baktıklarında gördükleri helikopter değilse, UFO muydu? Güler misin, ağlar mısın? Orman Genel Müdürlüğü, 27 uçak, 14 helikopter olmak üzere, toplamda 41 hava aracıyla yangına müdahale edildiğini açıkladı. Bu canları pahasına yangınla mücadele eden kahramanlarımıza da haksızlık. Kimsenin moral ve motivasyonlarını bozmaya hakkı yok. Pinokyo yalan söylerken burnu uzuyordu ancak bunların yalan söylerken yüzü bile kızarmıyor.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler