TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKılıçdaroğlu ve Akşener İstanbul'da törende konuştu

  Kılıçdaroğlu ve Akşener İstanbul’da törende konuştu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kılıçdaroğlu ve Akşener İstanbul’da Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi açılış töreninde konuştu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi açılış törenine katıldı. 

  Eyüpsultan Işıklar Mahallesi’ndeki tesisin açılış töreninde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı.

  Törende ilk olarak konuşma yapan Meral Akşener, “2017’de temelinin atıldığını ve rahmetli kadir Topbaş’tan emeği geçen herkese teşekkür ettiniz, biz de teşekkür ediyoruz. Bu ne biliyor musunuz? Bu hizmetin devamlılığı, sürdürülebilirliğine bir örnek. Siz konuşurken aklıma İstanbul seçimleri geldi. Halbuki iddia edilen; siz bunları tekmeyle yıkmanız lazımdı. Ama demek ki seçim hizmet üzerinden rekabete dayanarak yapıldığında ve milletimizin tercihine saygı duyulduğunda hiçbir şey tekmelenmiyormuş.

  " i̇nşallah daha da genişler millet i̇ttifakı ve cumhurbaşkanlığı seçimine giderken benzer iddialar, benzer iftiralar, benzer karalamalarla karşı karşıya kalacağız"
  ” İnşallah daha da genişler Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken benzer iddialar, benzer iftiralar, benzer karalamalarla karşı karşıya kalacağız”

  Tam tersine doğru işler yapıldığı takdirde o doğru işlerin devamı için her hangi bir psikolojik problem hissetmeden, hakkı teslim ederek hem yüklenicilere, hem rahmetli Kadir Topbaş Beyefendiye ve onun ekip arkadaşlarına teşekkür ederek yol yürünebiliyormuş. Bu çok önemli bir örnek. Bunu niye altını çize çize söyledim? Şimdi de Millet İttifakı‘nın bugün itibariyle 31 Mart anlamında söylersek, iki siyasi partisinin genel başkanı olarak buradayız. 24 Haziran’a göre dört siyasi partinin iki genel başkanı olarak buradayız. İnşallah daha da genişler Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken benzer iddialar, benzer iftiralar, benzer karalamalarla karşı karşıya kalacağız. Bugünden itibaren kalıyoruz. Benden başladı zaten, hayırlısıyla teneşire yatırıldım” dedi.

  " elektrik, doğalgaz parasını ödeyemeyen, su parasını ödeyemeyen vatandaşlarımız çıkacak. Bunlar için bu günden önlem alınması lazım, gayet iyi niyetlerle kaynak da söyledik, imkan da söyledik"
  ” Elektrik, doğalgaz parasını ödeyemeyen, su parasını ödeyemeyen vatandaşlarımız çıkacak. Bunlar için bu günden önlem alınması lazım, gayet iyi niyetlerle kaynak da söyledik, imkan da söyledik”

  KARA KIŞ FONU

  Kılıçdaroğlu ise törende yaptığı konuşmasında, “Önümüzde zor bir süreç var. Ekonomideki ciddi bozulma ve belediyelerimizin yapacağı yatırımların üzerinde negatif etkileri olacağı söylendi. Daha da ötesi, bu kışı vatandaş nasıl geçirecek? Her siyasetçinin üzerinde durması gereken temel konulardan bir tanesi budur. Bu kışı asgari ücretle geçinen birisi nasıl geçirecek? Çok iyi niyetlerle ülkeyi yönetenlere teklifte bulundum; bir kara kış fonu kurun dedim.

  Bu fon vatandaşın en azından bu kışı rahat geçirebileceği ortamı sağlamak için çok değerli bir fon olabilir. Elektrik, doğalgaz parasını ödeyemeyen, su parasını ödeyemeyen vatandaşlarımız çıkacak. Bunlar için bu günden önlem alınması lazım, gayet iyi niyetlerle kaynak da söyledik, imkan da söyledik. Bunu yaptığınız takdirde ekonomi belli bir şekilde rayına girerse en azından bu kara kışı vatandaşlarımız biraz daha rahat atlatabilirler diye ifade ettim” dedi.

  CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

  Kılıçdaroğlu, “İki dünyamız oluştu Türkiye’de. Bir sarayın dünyası, bir de saray dışındaki dünya. Arada 180 derece fark var. Biz halkın dünyasıyla ilgileniyoruz. Var olan sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bütün baskılara, bütün engellemelere rağmen bunu yapmaya çalışıyoruz. Az kaldı, Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçecek ve Türkiye yeni bir sürecin içine girecek. Hiç kimse endişe duymasın, en geç 6 ay içinde ekonominin çarkları sağlıklı bir şekilde dönecek. Bu memlekete huzuru, bereketi, güzelliği getirmeye kararlıyız, inşallah dostlarımızla beraber getirmeye kararlıyız. Var olan acı tabloyu Türkiye hak etmiyor aslında. Gücümüz, imkanımız var” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener tesisin açılış kurdelesi kesti. Ardından iki genel başkan tesiste incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler