TRY - Türk Lirası
EUR
14,6060
USD
12,9010
GBP
17,1854
CNY
2,0245
13.3 C
Ankara
12.8 C
İstanbul
17.4 C
İzmir
30 Kasım 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamEğitmen caretta caretta ile yüzme deneyimi yaşadı

  Eğitmen caretta caretta ile yüzme deneyimi yaşadı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’da dalış eğitmeni Erkun Tanyar, Kaş açıklarında yaptığı dalış sırasında yetişkin bir caretta caretta ile yüzme deneyimi yaşadı

  Dalış turizmi için Türkiye’nin ender noktalarından biri olan Kaş’ta dalış yapan Erkun Tanyar, su altında karşılaştığı deniz kaplumbağası ile gerçekleştirdiği 15 dakikalık yüzme deneyiminin eşsiz olduğunu anlattı. Denizlerin carettaların evleri olduğunu hatırlatan Tanyar, “Suyun altında bizler misafiriz. Caretta o kadar güzel ve sakin yüzüyordu ki; karşısında beni görünce ilk önce sualtına doğru indi. Daha sonra bana yaklaştı, çevremde döndü ve benimle yüzdü. O anları, kamerayla kaydettim” dedi.

  ‘ÇOK FARKLI BİR DENEYİM OLDU’

  Caretta carettaların sakin birer canlı olduklarını hatırlatan Tanyar, “Buralar, onların yaşam alanları. Su altında birçok beslenme noktaları bulunuyor. Kaş‘ta dalış yaptığınızda bir deniz kaplumbağası ile karşılaşma olasılığı yüksek. Fakat genellikle hızla gözden kaybolurlar. Bu biraz farklıydı. Uzun süre çevremde gezdi, dolaştı, battı ve çıktı. Adeta benimle birlikte o da dalış yaptı ve sualtını keşfetti. O anları, sürekli kameramla kayıt altına aldım çok farklı bir deneyim oldu” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler