TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKılıçarslan Yaylası'nda kaçak yapılar yıkılıyor

  Kılıçarslan Yaylası’nda kaçak yapılar yıkılıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bolu’da, Kılıçarslan Yaylası’nda kaçak yapılan betonarme evler ile konut ve tarlaların çevresine çekilen çitler ekipler tarafından yıkıldı.

  Yaylalardaki alanlarda izinsiz yapılan betonarme evlerin yıkılması için çalışma başlatıldı. Yaylalardaki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için ilk olarak Kılıçarslan Yaylası’nda kaçak olarak yapılan betonarme evler, evlerin çevresi ile tarlalara çekilen çitlerin yıkımına başlandı. 

  Kılıçarslan yaylası'nda kaçak yapılar yıkılıyor
  Kılıçarslan Yaylası’nda kaçak yapılar yıkılıyor

  Jandarma ekipleri yaylada güvenlik önlemi alırken Bolu Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Tapu Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de yıkım çalışmalarına katıldı. Ekipler tarafından kaçak olduğu tespit edilen yapılar iş makineleriyle yıkıldı. 2 binanın yıkımı tamamlanırken Çakmaklar, Salıbeyler, At ve Pirahmetler yaylalarındaki kaçak yapıların yıkımına da  ileriki günlerde başlanacağı öğrenildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler