TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKeçiören'in yeni üzümsü meyveler bağı

  Keçiören’in yeni üzümsü meyveler bağı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören Belediyesi organik tarımı teşvik etmek için ilçedeki Bağlum bölgesinde bin metrekare alana ‘Üzümsü Meyveler Bağı’ kurdu.

  “BOŞ ALANLARI EKİP DİKİYORUZ”

  Keciorenin yeni uzumsu meyveler bagi 1 - yerel haberler, keçiören belediyesi - haberton
  Keçiören’in yeni üzümsü meyveler bağı

  Gıda arzına bağlı olarak tarımsal üretimin önem kazanmasıyla birlikte belediye öncülüğünde örnek üretim alanları oluşturduklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Geçtiğimiz yıllarda Bağlum Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan 23 dönümlük alana üzüm bağı, 20 dönümlük alana yaz bostanı, 17 dönümlük bir alana da meyve bahçesi kurduk. Bir yandan da yeni nesil seramızı inşa ederek burada park ve bahçelerimizin ihtiyacı olan bitkileri üretiyoruz. Nerede tarıma uygun boş bir alan bulursak orayı hemen değerlendirerek tarımsal faaliyetlerimizi genişletiyoruz. Vatandaşlarımız da üretim alanlarımızı pilot noktalar olarak inceleme ve buralardan istifade etme fırsatı buluyorlar.” dedi.

  “ÜRETİP DAĞITIYORUZ”

  Keciorenin yeni uzumsu meyveler bagi 2 - yerel haberler, keçiören belediyesi - haberton
  Keçiören’in yeni üzümsü meyveler bağı

  Başkan Altınok aynı zamanda ata tohumundan üretilen sebze fidelerinin de Keçiören Belediyesi tarafından üretildiğini ve ilçedeki çiftçilere ücretsiz olarak dağıtıldığını belirtti. ​

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler