TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKayseri'de sağanak altında Atatürk anıldı

Kayseri’de sağanak altında Atatürk anıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kayseri’de sağanak altında Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikali anıldı

Kayseri’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde sağanak altında anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Vedat Öncel, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Sağanak altında yapılan tören, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Saat 09.05’te sirenlerin çalması ile de saygı duruşunda bulunuldu. Vatandaşlar, bulundukları noktalarda durarak saygı duruşuna geçti. Program İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Sağanak altında yapılan tören, atatürk anıtı'na çelenk konulması ile başladı
Sağanak altında yapılan tören, atatürk anıtı’na çelenk konulması ile başladı

‘ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ HEDEF İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ’

Tören sonunda konuşan Vali Günaydın, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü vefatının 83’üncü yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyete ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bugüne birçok alanda gelişmeler yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Her zaman daha iyisini yapmak için çalışacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmak için çalışmamız gerekiyor. Kayseri’mizde de çalışıyoruz, ihracatımızı artırıyoruz. Yatırımlarımız her geçen gün artıyor” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler