TRY - Türk Lirası
EUR
15,2391
USD
13,4632
GBP
17,8893
CNY
2,1130
4.6 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
7.7 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKayıp kız Müslüme 8'inci gününde aranıyor

  Kayıp kız Müslüme 8’inci gününde aranıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin’in Gülnar ilçesinde, Yağal ailesinin kayıp kızı Müslüme’yi arama çalışmalarında, 8’inci güne girildi

  Gülnar’da, 10 Kasım’da ailesi çadır kurduğu sırada ortadan kaybolan Müslüme Yağal’ı (3) arama çalışmaları, 8’inci günde de sürdürülüyor. Bugüne kadar küçük kızdan ize rastlanılmazken, jandarma ekipleri, ortaya atılan tüm iddiaları mercek altına aldı. Müslüme’nin kaybolduğu yere hiç getirilmediği yönündeki iddia, görgü tanıklarının ifadesi ile çürütüldü. Bir taş üzerinde saptanan kan lekesinden alınan numune ise analiz için Adli Tıp Kurumu‘na gönderildi, aile üyelerinden de örnek alındı. Aramaların 6’ncı gününde, Müslüme’nin ayak izinin olduğu ileri sürülen bölgede de AFAD ekipleri, termal kameralar ile inceleme yaptı. İzlerin, hayvan ayak izi olduğu saptandı.

  DİK YAMAÇLARA HALATLA İNİLDİ

  Çalışmalarını sürdüren AKUT ve AFAD ekipleri, Müslüme‘nin kaybolduğu bölgedeki kanyonda sarp ve dik yamaçlara halatlarla indi. Neredeyse her taşın ve ağacın altı didik didik edildi. Jandarma ayrıca Müslüme’nin aile üyelerinin de aralarında olduğu 100’e yakın kişinin ifadesini aldı. Ekipler, ifadeler arasında çelişki olup olmadığını da inceliyor.

  Baba Mehmet Yağal’ın “Husumetlilerimiz var” açıklaması ile 20 kilometrelik alanın havadan ve karadan taranmasına rağmen Müslüme’den iz bulunamaması, kaçırılma ihtimalini güçlendirdi.

  Müslüme'den iz bulunamaması, kaçırılma ihtimalini güçlendirdi
  Müslüme’den iz bulunamaması, kaçırılma ihtimalini güçlendirdi

  YÖRÜKLERDEN AİLEYE DESTEK

  Öte yandan bölgeye gelerek, acılı baba Mehmet ve anne Selvi Yağal ile görüşen Yörük-Türkmen Vakfı Mersin Şube Başkan Yardımcı ve Taşeli Yörükleri Derneği Başkan Yardımcısı ve avukat Şerife Arıcı Yıldız, “Olayı hem bir sosyal dayanışma hem de bir hukukçu sorumluluğuyla takip ediyoruz. Müslüme hepimizin yavrusuydu, bu dağların kızıydı. Acısı, hepimizin yüreğini çöktü. İlk günden bugüne bekleyişimiz; artık heyecanın ötesinde, endişeye dönüştü. Müslüme’nin bulunması için bu çalışmaların takipçisi olacağız” dedi.

  Soruşturma savcı ile görüştüğünü açıklayan Şerife Arıcı Yıldız, “Buraya gelmeden önce Gülnar Adliyesi’nde soruşturma savcısı ile görüştük. Soruşturmanın seyri hakkında bilgi aldık. Savcımız sağ olsun, hukukun sınırlarını zorlayarak gerçeği ortaya çıkarmak için soruşturmayı çok boyutlu olarak derinlemesine sürdürdüğünü bize izah etti. Burada oldukça geniş bir ekiple yürütülen çok samimi bir çaba var ama artık biraz yorgunluk, keder ve üzüntü var. Buna rağmen dualarımız Müslüme için. Dileriz ona beklediğimiz gibi kavuşuruz, korktuğumuz başına gelmemiştir. Hiçbir çocuğun, ailenin bunu yaşamasını istemiyoruz” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler