TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKasım Güler 'Gar katliamı' tanığı olarak dinlendi

  Kasım Güler ‘Gar katliamı’ tanığı olarak dinlendi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara’daki Gar katliamı davasında , DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri Kasım Güler, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) tanık olarak dinlendi. 

  Ankara 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Ankara Garı patlamasıyla ilgili ana davadan dosyası ayrılan firari 16 sanık ile ‘örgüt yöneticiliği’ suçundan 18 yıl hapse çarptırılan sanık Erman Ekici’nin, ‘insanlığa karşı suç’ ve ‘kasten öldürme’ suçlarından yargılanmasına devam edildi. Önceki celse verilen ara karar gereği, başka bir dosyadan tutuklu yargılanan DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri Kasım Güler, duruşmaya Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS’le katıldı.

  Güler, 2014 yılında Suriye’ye giderek DEAŞ’a katıldığı, 2015 yılı haziran ayında da yaralanarak hastanede 3 ay yattığını söyledi. Mahkeme başkanının bazı örgüt üyelerini sorması üzerine Güler, DEAŞ’ın sınır emiri İlhami Balı’yı Adana Ceza İnfaz Kurumu’nda birlikte tutuklu kaldığı dönemden tanıdığını, örgütün infazcısı Ahmet Güneş’le de tanıştığını söyledi. SEGBİS sisteminde yaşanan sorunlar nedeniyle ifadesi tam olarak alınamayan Güler’in bir sonraki celsede, duruşma salonunda hazır bulundurulmasına karar verildi.

  SİYASİLERİN DİNLENİLMESİ TALEBİ REDDEDİLDİ

  Müşteki (şikayetçi) avukatları, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ile bazı siyasilerin dinlenmesini talep etti. Avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Erman Ekici’nin tutukluluk halinin devamına karar verilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın tanık olarak dinlenmesi talebini de reddederek, duruşmayı erteledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler