TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara 15 Temmuz'u Kızılay'da andı

  Ankara 15 Temmuz’u Kızılay’da andı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü Kızılay Milli İrade Meydanında düzenlenen etkinlikle andı. Etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eğer Ankara’yı ele geçirselerdi, eğer Ankara’da istediklerini yapsalardı bilmenizi isterim ki bu ülke bambaşka bir noktaya ilerlemiş olurdu.” dedi. 

  15 Temmuz darbe girişiminin 6’ncı yıl dönümü dolayısıyla Ankara Kızılay Meydanında düzenlenen anma programı ve konser etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Saat 18.00’de başlayan etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti. Etkinlikte sanatçılar Mustafa Ceceli, Uğur Işılak ve Ali Kınık sahne alarak vatandaşlara konser verdi. Programa vatandaşların yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı.

  Ankara 15 temmuzu kizilayda andi 1 - yerel haberler, ankara haberleri - haberton
  Ankara 15 temmuz’u kızılay’da andı

  Bakan Soylu, konuşmasında 15 Temmuz’da hayatını kaybeden vatandaşları anarak, “Buradan o kadar güçlü, o kadar cesaretli görünüyorsunuz ki kim karşımıza gelirse gelsin, hangi pusuyu kurarsa kursun, Amerika arkasında olsun, Avrupa arkasında olsun, Batı arkasında olsun, bu ülkenin birlik ve beraberliği üzerinde diz çökmeye mahkumdur. Bizi 15 Temmuz’da zannettiler ki diz çöktürürüz” dedi.

  ’15 TEMMUZ’DAN SONRA ÇOK ADIMLAR ATTIK’

  Bakan Soylu, 15 Temmuz gecesi Ankara’da olduğunu aktararak konuşmasını şöyle sürdürdü:

  “Biz 15 Temmuz’dan sonra çok adımlar attık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik. İHA ve SİHA’larımızla gerekli cevabı verdik. Yetmedi, Çanakkale köprüsünü açtık. Yetmedi, Doğu Akdeniz’de doğalgaz aramalarını gerçekleştirdik.

  Ankara 15 temmuzu kizilayda andi 2 - yerel haberler, ankara haberleri - haberton
  Ankara 15 temmuz demokrasi ve milli birlik günü’nü kızılay milli i̇rade meydanında düzenlenen etkinlikle andı. Etkinliğe katılan i̇çişleri bakanı süleyman soylu, “eğer ankara’yı ele geçirselerdi, eğer ankara’da istediklerini yapsalardı bilmenizi isterim ki bu ülke bambaşka bir noktaya ilerlemiş olurdu. ” dedi.  

  15 Temmuz’dan sonra Zeytin Dalı Harekâtı’nı Barış Pınarı Harekâtı’nı gerçekleştirdik. 15 Temmuz’dan sonra biz FETÖ ile PKK ile DAEŞ ile mücadele ettik. DHPK-C ile mücadele ettik. 15 Temmuz’dan sonra arınmayı sağlayamasaydık, 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’yü devletten temizlemeseydik bir fitne saracaklardı. Onun için bu millet gelecek nesillere tarihi bir miras bıraktı.15 Temmuz’dan sonra FETÖ ile yaptığımız mücadelede geleceğe ait güçlü bir mirası bıraktık. O gece ben de Ankara’daydım.

  Burada biz milletimizle mekik dokuduk. Tanka meydana okuyan insanları gördüm. Bu millet asil bir millettir. Ankaralı kardeşlerimiz büyük bir direniş ortaya koymuşlardır. Eğer Ankara’yı ele geçirselerdi, eğer Ankara’da istediklerini yapsalardı bilmenizi isterim ki bu ülke bambaşka bir noktaya ilerlemiş olurdu. Bugün Türkiye’de bir daha darbe yapmaya güçleri yetmeyeceğini biliyoruz. O gece yapamadıklarını bir daha kalkışsınlar, o gece yapamadıklarımızı yapmak boynumuzun borcu.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler