18 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
25 Eylül 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKardeşlik sevgi ister

  Kardeşlik sevgi ister

  Kardeş olmak dünyanın en güzel duygusudur. Kardeşler arasındaki sorunlar tatlı dil ve güler yüzle, kavgasız, öfkesiz, anlayışla, kibarlıkla, anahtar sözcüklerle, her zaman ve her yerde çözülebilir. Yeter ki isteyelim.

  Avatar of esra karabulut
  Esra Karabuluthttps://haberton.com/
  Esra Karabulut, Atatürk Anadolu Lisesinde okuyor. "Antakya Okuyor" Projesinde bulundu. Şiir ve kompozisyon yazmaya bayılıyor. Sayısal bölüm öğrencisi, Eczacı olmak istiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kardeşlik dayanışma, güler yüz, tatlı dil, yardımlaşma ister. Kin, nefret, ihanet, saygısızlık, iftira bunların bir tanesi bile, kardeşliği öldürmeye yeter.

  Benim iki arkadaşım var . Onları canımdan çok seviyorum . İyi ki varlar. Bu hikayeyi onlar sayesinde yazdım.

  Kardeş aynı anadan, babadan gelen kardeşlik değildir sadece. Kardeşlik arkadaşlar arasında da oluşabilen, komşular arasında gelişebilen bir duygudur. Bu duyguyu ömür boyu sürdürmek bizim elimizde. Bir arkadaşımıza canım kardeşim nasılsın dediğimiz zaman alacağı duyguyu tahmin etmek zor olmasa gerek. Ya da tam tersi kardeşim dediğiniz kişiye kaba sözler, hakaret, aşağılayıcı söz kullanırsak alacağı duygu ne olur acaba bilebilir misiniz? Kardeşlik özveri, güven, sevilmek, sevmek ister.

  Kardeşlik dayanışma, güler yüz, tatlı dil, yardımlaşma ister. Kin, nefret, ihanet, saygısızlık, iftira, düşmanlık, karalama, küçük görme, hor görme bunların hepsi ya da bir tanesi, kardeşliği, arkadaşlığı, dostluğu öldürmeye yeter de artar bile. Kimse kimsenin uşağı değil belki de ama canın kadar sevdiğin dostların senden yardım isterse karşılık beklemeden yapılmalı. Çünkü bu dünyada herkes birbiri için vardır.

  Kardeşlik sevgi ister
  Kardeşlik sevgi ister

  Kardeşler arasında farklılıklar çoktur. Beş parmağın beşi de aynı değildir. Kardeşlerin ne istediği sorulmalıdır. Ben büyüğüm senden daha iyi bilirim lafı ne aile arasında , ne de arkadaşlıkta kurulmamalıdır. Birbirlerinin sırlarını iyi saklamadırlar. Kardeşlikte en büyük anlaşma yolu karşılıklı konuşmaktır.

  İncitmeden, kırmadan, kaba kuvvetten kaçarak, kendini büyük görmeden, karşındakinin yerine kendini koyarak; kırılabilecek bir kalbi olduğunu unutmadan konuşulmalıdır. Kardeşin, arkadaşın, komşunun fikri mutlaka alınmalıdır. Beden dili de çok önemlidir. Hoşuna giden bir olay olduğu zaman yüz güler, sevinçten havalara uçulur. Duygu dolu anlarda üzülür ve ağlanır. Bu da yüze yansıdığı için duygular hissedilir. Kardeşine sarılabilirsin, dertlerini dinleyebilirsin.

  Sonuç olarak ; kardeş olmak dünyanın en güzel duygusudur. Kardeşler arasındaki sorunlar tatlı dil ve güler yüzle, kavgasız, öfkesiz, anlayışla, kibarlıkla, anahtar sözcüklerle, her zaman ve her yerde çözülebilir. Yeter ki isteyelim. Yeter ki gücümüz olsun ve her zaman seni çok seviyorum kardeşim kelimesini kullanmayı bilelim.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler