TRY - Türk Lirası
EUR
18,2625
USD
17,9603
GBP
21,6469
CNY
2,6457
20.6 C
Ankara
24.6 C
İstanbul
24.1 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerKalıcı ateşkes için girişimler yoğunlaşmalı

  Kalıcı ateşkes için girişimler yoğunlaşmalı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Liderler Zirvesi sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kalıcı ateşkes için girişimler yoğunlaşmalı” dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Bıden görüşmesi 1 saat 10 dakika sürdü. Gündemde Türkiye’nin F-16 talebi ve tahıl krizi vardı.

  Erdoğan, “NATO tarihinin en önemli zirvelerinden birini tamamlamış durumdayız. Öncelikle Kral 6. Felipe ve Başbakan Sanchez’e başarılı organizasyon için şükranlarımı sunuyorum. Genel Sekreter Stoltenberg’e ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

  İTTİFAKIN UKRAYNA’YA DESTEĞİ TAM

  NATO Zirvesi sonrasında basına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kalıcı ateşkes için girişimler yoğunlaşmalı, Türkiye’nin rolü NATO’da takdirle karşılanıyor. İttifakın Ukrayna’ya desteği tamdır. İstanbul süreciyle yeşeren umutları güçlendirmeliyiz, müttefiklerimizden sözde değil eylemde de dayanışma beklediğimizi güçlü şekilde ifade ettim.

  NATO’nun güvenilirliğini ve inandırıcılığını korumak istiyorsak terörle mücadelede samimi adımlar atmamız şart. İsveç ve Finlandiya’nın NATO sürecinde yaşananlar Türkiye’nin kırmızı çizgilerini net şekilde ortaya koymuştur. İsveç ve Finlandiya’ya davet bir başlangıçtır, asıl olan verilen sözlerin tutulmasıdır, uygulanmasını titizlikle takip edeceğiz. İsveç ve Finlandiya ile imzalanan muhtıra uzun müzakerelerden sonra elde edilmiş diplomatik bir zaferdir. İsveç 73 teröristin iadesi için söz verdi.

  Kalıcı ateşkes için girişimler yoğunlaşmalı
  Kalıcı ateşkes için girişimler yoğunlaşmalı

  Terör örgütleri arasında hiçbir ayrıma gitmeden mücadelenin tam bir dayanışma içerisinde sürdürülmesi zaruridir. İkili temaslarımda da bu konunun Türkiye için ne kadar hassas olduğunu vurguladım.

  PUTİN-ZELENSKİ İLE TEMAS HALİNDEYİM

  Zirvenin dün gerçekleştirdiğimiz ilk oturumunda Sayın Zelenski bizlere hitap etti. Sürecin başından bu yana kendisi ile yakın diyalogumu sürdürüyorum. Aynı zamanda Sayın Putin ile de temas halindeyiz. Ukrayna’daki rolümüz NATO içinde takdir ediliyor. Tahıl koridorunu bir an önce açmaya çalışacağız”.

  BIDEN F-16 KONUSUNDA ADIM ATACAK

  “Bıden F-16 konusunda adım atacak, ABD’ye yakın zamanda bir heyet göndereceğiz”.

  MİÇOTAKİS ANLAŞMAYA SADIK KALMADI

  Yunanistan’ın tutumu siyasi anlayışımıza uymuyor. Adaları silahlandırmak anlaşmalara aykırı, bize kullanılan silahlar yarın başkasına kullanılır.

  Önceki İçerikMarka yaratmak
  Sonraki İçerikUçtu uçtu kuş uçtu…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler