TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatKaldırımlardaki çatlakları mozaik sanatıyla dolduruyor

  Kaldırımlardaki çatlakları mozaik sanatıyla dolduruyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Fransa’da Ememem adlı mozaik sanatçısı, 2016’dan itibaren asfaltlar ve kaldırımlarda zamanla oluşan çatlakları mozaik sanatıyla dolduruyor.

  Ememem, oluşan çatlağın ölçülerine uygun mozaik eserleri ortaya çıkartarak şehrin asfalt ve kaldırımlarını sanatla onarıyor.

  Kaldirim catlaklarini mozaik sanatiyla onariyor 8925 dhaphoto9 - kültür ve sanat - haberton
  Kaldırımlardaki çatlakları mozaik sanatıyla dolduruyor

  Ememem, kaldırım çatlaklarını mozaik sanatıyla onarmaya 2016 yılında Lyon kentinde başladı. Daha sonra Fransa’nın diğer kentlerinde de kırık, çatlak ve deforme olmuş kaldırımlarını onarmak için mozaik sanatını kullandı. Kaldırımların gri renginin arasındaki boşlukları renkli mozaik eserleriyle süsleyen Ememem’in çalışmaları ünlenerek Oslo, Melbourne ve York gibi dünyanın büyük kentlerinin kaldırımlarında da yer aldı. 

  Fransa’da ememem adlı mozaik sanatçısı, 2016’dan itibaren asfaltlar ve kaldırımlarda zamanla oluşan çatlakları mozaik sanatıyla dolduruyor.
  Fransa’da Ememem adlı mozaik sanatçısı, 2016’dan itibaren asfaltlar ve kaldırımlarda zamanla oluşan çatlakları mozaik sanatıyla dolduruyor.

  Basında ilk defa ‘Kaldırım Cerrahı’ olarak adlandırılan Ememem, kendini onarım sanatçısı ve yaptığı işi de ‘delik onarım sanatı’ olarak nitelendirdi. Mozaik sanatçısı bugüne kadar çoğunlukla Fransa kentleri olmak üzere kaldırımlarda yer alan çatlak ve delikleri mozaik eserleriyle doldurdu. Ememem atölyesinde, galeri ve uluslararası çağdaş sanat fuarları için daha önce yaptığı kaldırım mozaiklerinin bir benzerini hazırlayarak Fransa, Norveç ve İsviçre’de sergiledi.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler