TRY - Türk Lirası
EUR
15,2567
USD
13,5248
GBP
18,2805
CNY
2,1392
-2.4 C
Ankara
0.8 C
İstanbul
4.6 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriKâğıt uçak pilotları dünya finali için yarışacak

  Kâğıt uçak pilotları dünya finali için yarışacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gelenekselleşen kâğıt uçak yarışmasında, en iyi ve en hızlı kâğıt uçağı yapan maharetli eller, şampiyon olup Avusturya’daki dünya finaline uçma şansı için kıyasıya yarışıyor.

  Dünyanın en iyi pilotlarının kokpitte değil kâğıt üzerinde kozlarını paylaştığı Red Bull Paper Wings geri dönüyor. Gelenekselleşen kâğıt uçak yarışmasında, en iyi ve en hızlı kâğıt uçağı yapan maharetli eller, şampiyon olup Avusturya’daki dünya finaline uçma şansı için kıyasıya yarışıyor. Katılımcıların en uzun mesafe ve en uzun süre havada kalma dallarında hünerlerini sergilediği yarışmada, üçüncü kategori olan akrobasi elemeleri ise TikTok üzerinden yapılacak.

  Dünyanın en büyük kağıt uçak şampiyonası Red Bull Paper Wings ile kağıt uçak pilotları yeniden uçmaya hazırlanıyor. Ne yakıt ne motor; yalnızca A4 kağıtla yapılmış uçaklar ve uçurma kabiliyetinin yer aldığı Red Bull Paper Wings büyük ilgi gören formatıyla yetenekli gençleri bekliyor. Başvuruları 1 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek yarışmada, 60’tan fazla ülkeden katılımcının en uzun mesafe, en uzun süre havada kalma ve akrobasi dallarında becerilerini sergileyecek.

  Bu sene akrobasi elemeleri ise TikTok üzerinden yapılacak. Yapacakları paylaşımlar ile diğer yarışmacılar arasından sıyrılacak 2 kağıt uçak pilotu, Türkiye finalisti olarak Mayıs ayında Salzburg’da gerçekleştirilecek 2022 Red Bull Paper Wings Dünya Finali’ne direkt katılma fırsatı bulacak.

  Kâğıt uçak pilotları dünya finali için yarışacak
  Kâğıt uçak pilotları dünya finali için yarışacak

  DÜNYA FİNALİ’NE DİREKT UÇUŞ

  Düzenlenecek yarışmada katılımcılar en uzun mesafe, en uzun süre havada kalma ve akrobasi olmak üzere 3 farklı kategoride mücadele ediyor. Yarışmada bu sene akrobasi kategorisindeki değerlendirmeler ise TikTok üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu kategoride yarışmak isteyenler, çektikleri videoları 1 Ocak 2022 tarihine kadar @redbull hesabını mentionlayıp, #redbullpaperwings ve #Türkiye hashtagleri ile paylaşarak elemelere katılma imkanı buluyor.

  Türkiye jürisi tarafından sosyal katılım, uçuş performansı ve yaratıcılık kriterlerinde değerlendirilerek, en çok beğeni kazanan kağıt uçak pilotu büyük bir macerayı deneyimleme şansına sahip oluyor. Red Bull Paper Wings sitesinde açıklanacak finalist, dünya şampiyonluğu için Avusturya’nın Salzburg şehrine uçarak, Flying Bulls akrobatik uçuş takımına da ev sahipliği yapan Hangar-7’de 12-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek 2022 Red Bull Paper Wings Dünya Finali’ne direkt katılmaya hak kazanıyor.

  Aralık ayı boyunca gerçekleştirilecek paylaşımlar arasından belirlenecek 1 kişi, Türkiye finalisti olarak 2022 Red Bull Paper Wings Dünya Finali’ne direkt katılma imkanı yakalayacak. Red Bull Paper Wings eleme tarihleri ve detaylı bilgiye https://paperwings.redbull.com/tr-tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler