TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarKadın futbolu

Kadın futbolu

Onur Savaş
Onur Savaşhttps://haberton.com
Onur Savaş, 1982 yılında Yalova doğumlu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 2009-2015 yılları arasında Dünyanın çeşitli şehirlerinde maratonlar koştu. 2015 yılında maraton maceralarını ve seyahatlerini anlatan START isimli kitabı yazdı. Bu kitap dışında üç romanı daha bulunmaktadır.

Haftanın Öne Çıkanları

Kim demiş kadınlar futboldan anlamaz diye? Geçen hafta İngiltere’nin ev sahipliği yaptığı Euro2022 Kadın futbol turnuvası başladı.

Maçların resmen bağımlısı oldum. Rabonalar, korner organizasyonundan kafayla gol bulmalar, penaltı vuruşuna soğukkanlı bir şekilde gelip doksana takmalar ve daha neler neler… Erkek futbolundan eksiği yok fazlası var. O da hafif bir darbe aldıklarında ülkemizde ki sahtekarlar liginde olduğu gibi beş takla atıp yerde on dakika kıvranmıyorlar, oyunu soğutmuyorlar ve fairplay ruhuna saygılılar. Tribünlerde rengarenk bir cümbüş ve müthiş bir coşku. Bayanlar baylar eğer iki sezon arası olduğu için futbolu özlediyseniz akşamları TRT Spor’u açın ve ekran karşısına geçin. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Türkiye’de Basketbol Üssü Kuruluyor

Abdi İpekçi’ de ne hatıralar yatıyor. Efes Pilsen’in Koraç kupası zaferi ve bize yaşattığı final four hikayeleri var. Ama sıkı durun devletimiz süper bir proje hayata geçiriyor Abdi İpekçi’nin arazisinde. Yeşil alanlarıyla, basketbol müzesi, milli takım antreman salonu ve 10 bin kişilik yeni bir spor salonunu içeren yeni bir spor kompleksi yapılacak. Burası adeta Avrupa’nın yeni basketbol merkezi olacak ve umuyorum ki bu yeni tesisler sayesinde Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko ile yakaladığımız kulüpler başarısını 12 Dev Adamla da yani milli takımımızla da ulaşacağız.

Diren be Hıncal Abi. Sen eski topraksın. Bunu da atlatacaksın inşallah.

Diren be Hıncal Abi!

O benim çocukluk kahramanım. Bana sporu, sanatı, yazı yazmayı sevdiren bir efsane. Türkiye’de herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı, politik olarak kamplaşmış yazılar yazdığı dönemde ” Hayır kardeşim ben hayatın güzelliklerini yazacağım, spordan bahsedeceğim sanatı yazacağım, müzikten bahsedeceğim, sinema anlatacağım okurlarıma birbirinden güzel öyküleri aktaracağım ” dedi. Toplumun sanatı ve sporu kanıksarsa ileri gideceğini düşündü. Bence yüzde yüz haklı. Hıncal Abi Nisan sonunda kalça ameliyatı için hastaneye yattı ve kalbinde sorun tespit edildi. Anjiyo oldu. O gündür bugündür ses seda çıkmamıştı. Dün yoğun bakıma kaldırıldığını öğrendim. Çok üzüldüm. Sevgili okurlar okuduğunuz bu satırlar dualarınıza vesile olsun. Diren be Hıncal Abi. Sen eski topraksın. Bunu da atlatacaksın inşallah.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler