11.6 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
15.8 C
İzmir
Cuma, Mayıs 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerJoe Biden'ın seçim zaferi onaylandı

  Joe Biden’ın seçim zaferi onaylandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ABD Kongresi, 3 Kasım’da seçilen Joe Biden’ın seçim zaferini resmen onayladı.

  ABD Kongresi, Joe Biden‘ın seçim zaferini resmen onayladı.

  ABD Kongresi, 3 Kasım’da seçilen Joe Biden’ın Başkan Trump’a karşı kazandığı zaferini resmen onayladı. Toplantıda “Bu gece buraya zarar verenler kazanamadı. Hiçbir zaman kazanamayacaklar” ifadesini kullanan ABD Başkanı Trump’ın en güvendiği isim Mike Pence’in sözleri yankı uyandırdı.

  Kasım 2020’de ABD’de yapılan seçimlerin nihai sonucu bugün Washington’da yaşanan gerilimin ardından resmen açıklandı. Seçimlere hile karıştığı iddiasıyla aylardır gündemden düşmeyen tartışnmaların ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın hezimeti bugün Seçiciler Kurulu’nun oylarının tescil edilmesiyle tarihe düştü. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence Senato oturumuna başkanlık yaptı.

  MİKE PENCE’İN SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ

  Toplantıyı, “Bu gece buraya zarar verenler kazanamadı. Hiçbir zaman kazanamayacaklar” sözleriyle açan ABD Başkanı Trump’ın en güvendiği isim ve başkan yardımcısı Mike Pence’in sözleri açtı. Kürsüde kararı okuyan Pence, 306’ya 232 ile Seçim Kurulu’nun oy sayımını açıkladı. Pence, resmi olarak Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris’i seçimi kazanması tescillendiğini duyurdu. Biden’ın seçim zaferi tescillenmesinin ardından Pence “İşe geri dönelim” ifadesi dikkat çekti.

  TRUMP, MİKE PENCE’İN DANIŞMANININ BEYAZ SARAY’A GİRİŞİNİ YASAKLADI

  ABD Başkanı Donald Trump, yaşanan gerginliğin ardından kendisinin aksine anayasanın yanında yer alan yardımcısı Mike Pence’in çalışma ekibinin başındaki isim olan Marc Short’un Beyaz Saray’a girişini yasakladığı ifade edilmişti. ABD Başkanı Donald Trump’ın başkent Washington DC’deki “Amerika’yı Kurtar” adlı mitinginin ardından yaşanan gerginliğin yansımaları sürüyor.ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence’in çalışma ekibinin başında olan Marc Short’un Beyaz Saray’a girişini yasakladığı açıklandı. Trump, “Mike Pence, umarım ülkemizin iyiliği için ayağa kalkabilirsiniz” ifadelerini kullanmıştı.

  TRUMP DESTEKÇİLERİNİN KONGRE BİNASI BASMASI

  ABD Başkanı  Trump’ı destekleyen binlerce gösterici, Beyaz Saray önündeki mitingden sonra ABD Kongresine yürümüş ve Kongre binasının önündeki barikatları aşarak binaya girmeye çalışmıştı. Polisle yaşanan çatışmalardan kısa süre sonra bazı göstericiler Senatoya girmişti. Kongredeki Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu Oylamasının onay oturumuna ara verilmiş, oturuma başkanlık eden Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Kongre üyeleri de binadan çıkarılmıştı. Trump’ın göstericilerden evlerine gitmesini istemesi üzerine kalabalık dağılmaya başlamıştı. Kongrenin basılması sırasındaki olaylarda 4 kişi hayatını kaybetmişti.

   

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler