TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİzmir Marşı okuyan Ukraynalılar ayakta alkışlandı

  İzmir Marşı okuyan Ukraynalılar ayakta alkışlandı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’da Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi’nin (KONSEM) yıl sonu sergisi açılış töreninde sahne alan Ukraynalılardan oluşan Bereginya Korosu, hem kendi dillerinde hem de Türkçe şarkılar seslendirdi. Konser sonunda İzmir Marşı okuyan Ukraynalılar ayakta alkışlandı.

  Izmir marsi okuyan ukraynalilar ayakta alkislandi 1 - yerel haberler - haberton
  İzmir Marşı okuyan Ukraynalılar ayakta alkışlandı

  Konyaaltı Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve açıldığı günden bu yana binlerce kursiyere meslek ve sanat eğitimi verilen KONSEM’in 5 merkezinde 35 farklı branşta açılan 170 kursta, 2 bin 500 kişi eğitim aldı. Kursiyerlerin yıl içinde hazırladığı el emeği göz nuru eserler, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergilendi. Sergide seramik biçimlendirme, boyama, dekoratif ev aksesuarları hazırlama, giyim, iğne oyası, sepet örücülüğü, hasır örme, nakış, resim eğitimi, işaret dili, kağıt rölyef ve takı yapımı gibi farklı branşlara ait stantlar yer aldı.

  Açılış konuşmalarının ardından eğitim alanlar Burdur, Isparta ve Antalya yöresine ait oyunlarını oynadı. Ardından ilçede yaşayan Ukraynalıların oluşturduğu Bereginya Korosu, ‘barış’ için sahne aldı. Ülkelerinin şarkılarını okuyan koro üyeleri, zaman zaman Türkçe şarkılar da seslendirdi. Mini konser sonunda ‘İzmir Marşı’nı okuyan Bereginya Korosu, ayakta alkışladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler