TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAkşener Kılıçdaroğlu ve Alevilerden özür diledi

  Akşener Kılıçdaroğlu ve Alevilerden özür diledi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin ”Alevi kimliğini çekince görürüm” ifadesi nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kılıçdaroğlu ve Alevilerden özür diledi.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sakarya’nın Kocaali, Karasu ve Ferizli ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Programına Kocaali ilçesinde başlayan Akşener, 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda kurulan platformdan halka hitap etti.

  Aksener kilicdaroglu ve alevilerden ozur diledi 1 - politika - haberton
  Akşener Kılıçdaroğlu ve Alevilerden özür diledi

  İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral’ın bir YouTube kanalı üzerinde katıldığı röportajda Aleviler üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik söylediği sözlere değinen Akşener, “Şimdi sizlerle bir üzüntümü paylaşacağım. Ankara milletvekilimiz Halil İbrahim Oral, bir YouTube kanalında bir konuşma yaptı. Ben başkalarının yaptığını, bizlerin yapmasını kesinlikle tasvip etmiyorum.

  Alevilik üzerinden yapılan her türlü tarifi kim için olursa olsun şiddetle reddediyorum ve Sayın Kılıçdaroğlu olmak üzere üzülen her bir kardeşimden İYİ Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum. Bizim gibi ailelerin her birinin evinde mutlaka Ali, Hüseyin, Hasan vardır. Ali merttir, Ali cesurdur, Ali zor zamanımızda, ‘Medet ya Ali’ dediğimiz bir büyüğümüzdür. Dolayısıyla Hz. Ali’yi sevenlerin, Hz. Ali’ye inananların üzülmesine, incinmesine müsaade etmeyeceğim gibi, onların üzülmesine, onların incinmesine çok üzüldüğümü ifade ediyorum” dedi. 

  Aksener kilicdaroglu ve alevilerden ozur diledi 2 - politika - haberton
  İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin ”Alevi kimliğini çekince görürüm” ifadesi nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kılıçdaroğlu ve Alevilerden özür diledi.

  Kocaali ziyaretinin ardından Karasu ilçesine geçen Meral Akşener, esnafı ziyaret etti. BMC’nin Karasu ilçesinde fabrika arazisini de ziyaret eden Akşener, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’dan fabrika hakkında bilgi aldı. Akşener, “Meydanda konuşurken, ‘Allah bizi milletimize yalan söyleyenlerden eylemesin’ demiştim. İşte apaçık bir yalan eylemiyle karşı karşıyayız. Bunu çok sıkı takip ederseniz, inşallah bizim iktidarımızda biz devlet olarak bu yatırımı yaparız” diye konuştu

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler