TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarİstifa etmek bir erdemdir

İstifa etmek bir erdemdir

Seyit Ali Akbaş
Seyit Ali Akbaşhttps://haberton.com/
Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde 2 yıl Halkla ilişkiler ve Tanıtım okudu. Ardından Dikey Geçiş Sınavı ile iletişim fakültesi Reklamcılık bölümünü kazandı.

Haftanın Öne Çıkanları

İstifa etmek bir erdemdir… Sezona yeni umutlarla giren Beşiktaş, ligin 22. haftasına gelindiğinde umutlarını yitirip şampiyonluktan epey uzaklaştı.

Yeni bir futbol anlayışı, farklı sistem, farklı bir ideoloji ile büyük risk alıp Valerian İsmael’i getiren Kara Kartal, umduğunu bulamadı. Ardından kulübü ve Türkiye futbolunu çok iyi bilen Şenol Güneş getirildi. İçerde oynanan maçlarda eski teknik direktöre nazaran daha iyi bir futbol oynanmaya başlandı.  Aslında iyi değildi kötünün iyisiydi. Dışarda Galatasaray  ve Sivas mağlubiyetlerinin yanı sıra Gaziantep ve Karagümrük’ten alınan beraberliklerde şampiyon olmak isteyen bir takım oyunu oynanmadı. Konya ve Kayseri deplasmanlarında gelen galibiyet ise kötü futbol ile geldi. Beşiktaş böyle oynamamalı.

Yöneticilerden başlayacak olursak  eğer ; altyapıya önem vereceğiz ağırlık altyapı olacak ve yüksek maliyetli oyuncular alınmayacak denildi.  İskoçya’ya giden Rıdvan Yılmaz’ın yerine neden Özkaynaktan oyuncu gelmedi. Emirhan İlkan neden hemen gönderildi?  Neden Emrecan Uzunhan’a  2 milyon, Kerem Atakan’a 1.4 milyon, Amir’e 3.3 milyon neden verildi? 31 yaşındaki Aboubakar’a neden 3 yıllık sözleşme imzalandı ? Beşiktaş Özkaynağın da  bunlardan iyi futbolcu yetiştirilmiyorsa ya başındakiler kovulsun ya da Özkaynak tamamen kapatılsın. Başka takımlara oyuncu yetiştirmekten başka bir işe yaramıyor nasılsa. Beşiktaş basketbol takımı neden ligin en altına demir attı ? Saha içini geçtik saha dışında neden Beşiktaş’ın hakkı savunulmadı. Sosyal medya da rakip takımlara laf atmakla olmaz bu işler.

Saha içine bakarsak  futbol da istikrar adına hiçbir şey yok. Dele Alli 4 hafta oynuyor sonraki hafta oynamıyor. Nkodou sürekli sonradan oyuna giriyor bir sonraki hafta sebepsiz ilk 11’de maça başlıyor. Stoperde geldiği günden beri sürekli iyi oynayan Tayyip Talha bir anda kesik yiyor ve yerine sürekli sakarlıklar yapan Welinton oynuyor. Umut Meraş’ı sürekli sonradan oyuna alıp içeriye orta açsın gol atalım ümidiyle yıllar öncesinden kalma fikirlerle gol bulmaya çalışıldı. 2 milyon avroya Emrecan Uzunhan neden alındı, neden maçlara çıkamıyor? Kerem Atakan gibi geleceği olan bir ismin yerine neden sürekli Necip gibi top kesmekten başka bir vasfı olmayan insan oynuyor ? Saha içinde güzel bir futbolda yok, bir istikrar da yok, oyuncularda umut kalmadı.

Bundan sonra artık önümüzdeki sene düşünülmesi lazım. Beşiktaş’ a Beşiktaşlı hoca lazım Trabzonlu değil. Beşiktaş’a Galatasaray Lisesi’nden çıkma Ceyhun kazancı lazım değil. Beşiktaş’a sahip çıkan bir başkan lazım sessiz değil. Yönetim ve Teknik ekip bu saatten sonra tamamen değişmelidir.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler