TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaYazarlarEstetik bir bağımlılık mı?

Estetik bir bağımlılık mı?

İlknur Polat
İlknur Polathttps://haberton.com/
İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

Haftanın Öne Çıkanları

Estetik bir bağımlılık mı? Estetik merkezleri donanımlı işin ehli doktorlar tarafından yönetilmelidir. Lütfen bilmediğiniz güvenmediğiniz insanlara canınızı teslim etmeyin.

Estetik cerrahi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son dönemde ilerleme kaydetmiş ameliyat sayılarında gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Kadınların daha güzel görünme çabası erkeklerin daha çekici ve yakışıklı olmak ve öz güven kazanmak amacıyla bu tür ameliyatlar yaptırmaları kaçınılmaz olmuştur.

Önceleri estetik ameliyatlar film yıldızları şarkıcılar ve ekonomik gücü yüksek olan kişilerin tercih ettiği ameliyatlardı. Sağlık problemi kaza ve tedavi amacıyla bir çok estetik ameliyat olmuş kişileri de hepimiz duymuş olabiliriz. Güzellik bazen tedavi hizmetiyle birlite yapılıyordu. Estetik ameliyatların artması ücret kısmını geçmişe dönemle ucuzlamasına sebep olmuştur.

Burun ameliyatları, yağ aldırma, meme büyültme, yüz gerdirme saç ektirme, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği gibi bir çok estetik çeşidini sayabiliriz. Yüze şekil vermek için son dönemde bir çok cerrahi müdahale yaptıran bir sürü ünlü vardır. Eski ve yeni resimleri arasında dağlar kadar fark olduğunu gördüğümüz ünlü isimleri biliyoruz. Estetik bir cerrahi müdahaledir. Keyfi bir işlem değildir. Estetik işlemlerinin kanuni bir sorumluluğu vardır. Ünlü insanların daha güzel görünme çabası estetiği çok normal bir olay gibi görünmesine neden olmaktadır.

Estetik bir bağımlılık mı?
Estetik bir bağımlılık mı?

Halkın içerisinde yaşı küçük özenti duyduğu için bu işlemleri yaptıran ve sağlığından olan insanların haberlerini duyuyoruz. Bir gün öncesin de bir burun ameliyatında genç bir kız hayatını kaybetti. İnsanların hastalıkları olabilir sorgulamadan ameliyat etmek büyük riskleri doğurmaktadır. Estetik merkezleri donanımlı işin ehli doktorlar tarafından yönetilmelidir. Ben istiyorum diyen herkese sırf para kazanmak için bu işlemler yapılmamalıdır.

Özellikle birçok insan tarafından takip edilen ünlünün yaptırdıkları bu işlemleri ballandırarak anlatmaları hep çok güzel görünme çabaları mimiksiz porselen görünümde benzer insanların çoğalmasına neden olmaktadır.

Bedenimiz Allah CC tarafından bize emanet edilmiştir. Bakım yaptırmak teknolojinin gelişimlerinden faydalanmak isteyebiliriz. Spor yapmak sağlıklı beslenmek kozmetik kullanmak hepimizin yaptığı davranışlar önemli olan dozunda olup yapılan işlemi abartmamak. Doğal yaşlılık her yaşın güzelliğine tanık olmakta bir tercih meselesidir.

Estetik hukuk içerisinde hasta doktor ilişkisi bir sözleşme ile belirlenmiştir. Hasta bir beklenti ile doktora gitmektedir. Estetik mağdurları da hayatın bir gerçeğidir. Sürekli estetik yaptırmak bağımlılık yani psikolojik bir rahatsızlıktır. Lütfen bilmediğiniz güvenmediğiniz insanlara canınızı teslim etmeyin. Hastanelerden resmi kurumlardan destek alın asla ekran önündeki hayata özenip hareket etmeyin hayat estetik bir müdahaleden daha değerlidir.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler