TRY - Türk Lirası
EUR
17,7168
USD
18,5190
GBP
19,7618
CNY
2,5599
24.3 C
Ankara
23.7 C
İstanbul
28.1 C
İzmir
28 Eylül 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanatİranlı Ressam Sahar Khalkhalian sergi hazırlığında

İranlı Ressam Sahar Khalkhalian sergi hazırlığında

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Fırçasında savaşın izlerini taşıyan barış savunucusu kimliğiyle tanınan İranlı Ressam Sahar Khalkhalian yeni sergi hazırlığında.

Barış savunucusu kimliğiyle tanınan İranlı Ressam Sahar Khalkhalian, yeni bir sergi hazırlığında olduğunu duyurdu. “Bu serginin tüm dünya insanları için büyük bir anlamı olacağına inanıyorum. Özellikle de savunucusu olduğum barış için” diyen sanatçı, kendisini tanıyanları şaşırtacak bir seçkiyle sanatseverlerin karşısına çıkacağını vurguladı.

Henüz çocukken savaşın yıkıcı etkileriyle tanışmak zorunda kalan ve ruhunda açılan yaraları çizdiği resimlerle dünyaya göstermesiyle tanınan İranlı Ressam Sahar Khalkhalian, son olarak geçen yıl New York’ta Agora Gallery ile organizasyonlara katılmıştı.

“TÜM DÜNYA İNSANLARI İÇİN BÜYÜK BİR ANLAMI OLACAK”

Sergisini gelecek aylarda Türkiye’de açacağını söyleyen Khalkhalian, “Hem benden beklenen hem de beklenmeyen eserler göreceksiniz. Bu serginin tüm dünya insanları için büyük bir anlamı olacağına inanıyorum. Özellikle de savunucusu olduğum barış için. Dünya barışına ufak da olsa bir katkım olacağı için çok heyecanlıyım. Bu nedenle çalışmalarımı hızlandırdım” diye konuştu.

İranlı ressam sahar khalkhalian sergi hazırlığında
İranlı Ressam Sahar Khalkhalian sergi hazırlığında

“SANATÇILAR OLARAK İNSANLIK DRAMLARINI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”

İçine doğduğu İran-Irak savaşının izlerini ayrılık, tecrit, insanlık ve kimlik kaybı gibi güçlü ve travmatik temalarla fırçasına yansıttığı ve aynı zamanda dünya barışına dair somut adımlar atmak için mücadele ettiği vurgulanan Khalkhalian, sık sık ziyaret ettiği Afrika’ya da değindi. Afrika’da yaşanan açlık ve sefalete dikkat çeken ressam şöyle konuştu:

“Sanatçılar olarak elimizi taşın altına koymalıyız. Uluslararası platformlarda Afrika kıtası başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde yaşanan insanlık dramlarını görmezden gelemeyiz. Üzerinde yoğun olarak çalıştığım resim sergimin dünyada yaşanan olumsuz koşulların ortadan kalkmasında az da olsa bir katkısı olursa bundan büyük bir onur duyarım.”

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler