20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerModa ve KadınDominguez'den ilham alan 14 tasarım sanal defilede

  Dominguez’den ilham alan 14 tasarım sanal defilede

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Altınbaş Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen Carlos Maria Dominguez’den ilham alan 14 tasarım sanal defilede.

  Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen sanal mezuniyet defilesi YouTube’dan canlı yayınlandığı söylendi. Sanal defilede, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün 14 öğrencisinin, Carlos Maria Dominguez’in Kağıt Ev isimli romanından ilham alarak hazırladığı koleksiyonlardan tasarımların sunulduğu belirtildi.

  Dominguez'den ilham alan 14 tasarım sanal defilede
  Dominguez’den ilham alan 14 tasarım sanal defilede

  Defilenin ciddi bir ekip çalışmasıyla hazırlandığını belirten Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nihan Akdemir, “Tasarımlarda görülen desenli yüzeylerin bir kısmı Dr. Öğr. Üyesi Özcan Uzkur’un desteğiyle öğrencilerimiz tarafından hazırlandı ve dijital ortama aktarıldı. Öğrencilerimizin tasarladıkları kumaş desenleri Almodo Tekstil tarafından uygun kumaşlara basıldı” dedi. Akdemir, ekip çalışmasının başarı getirdiğini vurguladı.

  ÖĞRENCİLER SEKTÖRLE BAĞ KURDU

  Doç. Dr. Nihan Akdemir, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün CO-OP anlaşmaları ve projelerle sektörel iş birliklerini güçlendirdiğini belirterek şu bilgileri verdi:

  Altınbaş üniversitesi moda ve tekstil tasarımı bölümü tarafından düzenlenen carlos maria dominguez'den ilham alan 14 tasarım sanal defilede.
  Altınbaş Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen Carlos Maria Dominguez’den ilham alan 14 tasarım sanal defilede.

  “Bu seneki mezuniyet defilemizi Sanal Defile-Virtual Fashion Show olarak planladık ve 3 Haziran’da YouTube canlı yayınımız ile tüm izleyicilerle buluşturduk. Bu planlamayı yaparken dış paydaşlarımız olan Türkiye’nin ve dünyanın önemli firmalarından Mevaris Jewellery, Almodo Tekstil ve Aytim Grup’tan maddi manevi destek alarak mezun olacak öğrencilerimizin sektör bağlarını şimdiden güçlendirmeyi amaçladık.”

  ULUSLARARASI SERGİLERE KATILIM

  Doç. Dr. Nihan Akdemir, Altınbaş Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin uluslararası triennial, biennial ve mini tekstil sergilerine düzenli olarak katılımını sağladıklarının da altını çizdi

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler