TRY - Türk Lirası
EUR
18,3979
USD
17,9627
GBP
21,7606
CNY
2,6567
23.8 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİran dini liderinden Rusya-Ukrayna savaşı yorumu

  İran dini liderinden Rusya-Ukrayna savaşı yorumu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna vurgu yaparak, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin “Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.

  İran’ın dini lideri Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna ve zirveye ulaşması gerektiğine vurgu yaparak, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşına ilişkin açıklamada bulundu. Hamaney, “Savaş düşmanca, çetin bir meseledir ve İslam Cumhuriyeti asla sıradan insanların savaşlardan etkilendiğini görmekten yana değildir. Ancak Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.

  Iran dini liderinden rusya ukrayna savasi yorumu 1 - dış haberler - haberton
  İran dini liderinden rusya-ukrayna savaşı yorumu

  “NATO TEHLİKELİ BİR OLUŞUMDUR”

  NATO’nun ‘tehlikeli bir oluşum’ olduğunu söyleyen Hamaney, “Batı, güçlü ve bağımsız bir Rusya’ya tamamen karşıdır. NATO’nun önü açılırsa, hiçbir sınır tanımayacak. Ukrayna’da durdurulmasaydı, daha sonra benzer bir savaşı Kırım’da başlatacaktı” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler