TRY - Türk Lirası
EUR
18,1447
USD
18,5848
GBP
20,6187
CNY
2,6117
13.5 C
Ankara
18.6 C
İstanbul
21 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİran dini liderinden Rusya-Ukrayna savaşı yorumu

İran dini liderinden Rusya-Ukrayna savaşı yorumu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna vurgu yaparak, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin “Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.

İran’ın dini lideri Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna ve zirveye ulaşması gerektiğine vurgu yaparak, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşına ilişkin açıklamada bulundu. Hamaney, “Savaş düşmanca, çetin bir meseledir ve İslam Cumhuriyeti asla sıradan insanların savaşlardan etkilendiğini görmekten yana değildir. Ancak Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.

Iran dini liderinden rusya ukrayna savasi yorumu 1 - dış haberler - haberton
İran dini liderinden rusya-ukrayna savaşı yorumu

“NATO TEHLİKELİ BİR OLUŞUMDUR”

NATO’nun ‘tehlikeli bir oluşum’ olduğunu söyleyen Hamaney, “Batı, güçlü ve bağımsız bir Rusya’ya tamamen karşıdır. NATO’nun önü açılırsa, hiçbir sınır tanımayacak. Ukrayna’da durdurulmasaydı, daha sonra benzer bir savaşı Kırım’da başlatacaktı” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler