TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaYazarlarİntihar çözüm değil, her şeye rağmen hayat güzel

İntihar çözüm değil, her şeye rağmen hayat güzel

İlknur Polat
İlknur Polathttps://haberton.com/
İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

Haftanın Öne Çıkanları

İntihar bir çözüm değildir, her şeye rağmen hayat güzeldir. Her gecenin bir güneşi vardır. Güzel günlerimizin olması dileğiyle.

Siz okyanusta bir gemisiniz deniz ise belirsiz yolculuk yani sizi sınayan hayat olur. Dümeni iyi kullanmak zorundasınız fırtına aşırı güneş sizi bıktırabilir.  En tehlikesi görünmeyen buzdağlarıdır. Sert vurduğunuz da geminiz batmaya mahkûmdur. En çok buzdağları canınızı yakar yavaş yavaş su alır ve gözden kaybolursunuz. O  orada heybetiyle durmaya devam eder.

Bu tip insanlar kişilik olarak karşı tarafı yoran vicdanı olmayan kişilerdir. Siz azap içindeyken onlar keyif ile hayatlarına devam ederler. Siz hayatı taşırken yorulursunuz. Her şey ters gider işler özel hayat aile hayatınız. İrade olarak zayıfsanız yalnız kalmayı tercih edersiniz içe dönük bir sürece girersiniz. Yemek yemezsiniz ya da tam aksi çok yersiniz. Çok uyursunuz kendinize bakmazsınız.

Hayat size keyif vermez. Aklınızdan gitmek kurtulmak gelir. Öz kıyım ya da intihar bu süreçte kişileri tetikler. Hayatı sona erdirme isteği sizin için kaçınılmaz bir hal alır.

İntihar çözüm değil, her şeye rağmen hayat güzel
İntihar çözüm değil, her şeye rağmen hayat güzel

Dünya da yapılan bir araştırmaya göre her kırk saniyede bir intihar vakası yaşanıyor. Ailesinde psikoloji bozukluğu yaşamış ve genetik bozukluğu yatkın bireyler soy bağı ile bu hastalıkları taşıyabilir. Daha önceden depresyon tedavisi gören kişiler intihara aday olabilirler.

Bir iş sebebiyle iflas eden ekonomik çöküntü yaşayan bireyler psikolojileri bozulur. Ya da kötü birliktelikler tüm bu süreçler birkaç kutu hapta yüksek bir bina tepesinde kişiyi görebilirsiniz. Ergenlik dönemindeki yanlış arkadaşlıklar ve madde bağımlılıkları da benzer sonuçları yaşatabilir.

Bazen yanlış seçimler yanlış sonuçları doğurur. Kimse kendi hayatına son verme için dünyaya gelmez özellikle inanç yönü zayıf olan kişiler çabuk yorulurlar ve biterler unutmayalım Allah’ın (cc) verdiği canı Allah (cc) alır.

Her gecenin bir güneşi vardır. Ümitlerimizi yok etmeden hayallerimizi yaşayabileceğimiz güzel günlerimizin olması dileğiyle. İntihar bir çözüm değildir.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler