TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
9.5 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
16.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarİnsan neden özler?

  İnsan neden özler?

  İlknur Polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İyiler var kötüler de bazen ağlıyoruz bazen gülüyoruz insan en çok özler galiba büyüdükçe olgunlaştıkça garip bir duygu yüreğin sızlıyor acıyor nefesin daralıyor. Canım acıyor ben çocukluğumu özlüyorum ilkokul günlerimi hayal kurduğum o zamanları..

  Büyüdükçe kaybettiklerimi özlüyorum. Babamı özlüyorum. Geçtiğimiz sokakları okulumu özlüyorum. Bazen İstanbul’u özlüyorum. Şehri sultan Haydar Paşa garı kız kulesi , Galata kulesi boğaz insan yüreğinde neyi seviyorsa onu özlüyor özlemeden yaşanmıyor .

  Özlemek nasıl olur demiş üstat? Dokunmasam da olur sadece 5 dakika görmek için Allaha yalvarıyorum demiş . Sözler yetersiz duygular tarumar. Bazen bir evladını kaybetmiş Anneyi görüyorum boğazları düğümlenmiş gözünde acı bitmek bilmeyen bir acı. Bir asker ocağını özlüyor anne baba sevdiğini özlüyor.

  Hayat yaşlı çiftler gençliğini, çocuklar annesini herkes ihtiyacı olan birilerini ama vazgeçmeden bıkmadan usanmadan değil mi duygu çok açık ve nettir.

  Fransızlar özlemek kelimesini kullanmazlarmış yerine o beni eksik bıraktı derlermiş ne kadar anlamlı ve duygu yüklü kelimeler değil mi ? Zaman geçer yıllar biter ömrün son demi yaşanır ama insan ölürken bile özler.

  İnsanlar empati yapabilmeli büyüyen çocuk anne ve babasını aramalı hal hatır sormalı bir dost nasılsın diye telefon edebilmeli menfaat için değil içten geldiği için sevdiği için kalbini dinlemeli insan ama iyi olarak sevmeli ve sevilmeli en güzel duygu değil midir? Cahit Zarifoğlu Özlemek ne uzun mesafe demiştir. Herkes kendine göre tanımlamıştır ama tanımı ne olursa olsun özlemek güzel duygudur.

  Yaşarken kıymet bilmeliyiz bazı şeyleri sonradan çok geç olmadan içten geldiği gibi yaşamalı insan o anlamlı duyguyu unutmamalı özlemek her şeye rağmen sevgiyle kalın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler