TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİlkokul öğrencilerine afet eğitimi

İlkokul öğrencilerine afet eğitimi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bakırköy’de bulunan ilkokul öğrencilerine afet eğitimi verildi. Tatbikat sırasında Kızılay, 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri de alanda bulundu.

Ataköy’de bulunan Mimar Sinan İlkokulu’nda ilkokul öğrencilerine tatbikatla, afetler ve acil durumlara karşı eğitim verildi. Etkinlikte, AFAD, İtfaiye, Kızılay, 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri araç ve ekipmanlarıyla alanda bulundu. Bakırköy İtfaiyesi ekiplerinin okul bahçesinde kurduğu özel platformlarla yangına müdahale eğitimi ile başlayan program, AFAD ekiplerinin deprem özelinde; genel afet ve acil durum bilgilendirmeleriyle devam etti.

İlkokul öğrencilerine afet eğitimi

Çocuklar, itfaiye ekiplerinin merdivenle tahliye gerçekleştirme ve yangına müdahale canlandırmalarını ilgiyle takip etti. Öğrenciler daha sonra öğretmenleriyle birlikte sınıflarından 2 dakika 3 saniye içerisinde tahliye gerçekleştirerek, bahçede “çök, kapan, tutun” hareketi yaptı. Bakırköy Kaymakamı Abdullah Köklü, AFAD, Kızılay ve Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte tatbikat ve eğitimleri takip etti.  Etkinlik, resim yarışmasında ödül alan öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler