TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaÖne Çıkanİçişleri Bakanı Soylu meclis toplantısında

  İçişleri Bakanı Soylu meclis toplantısında

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde Ak Parti Başakşehir İlçe Danışma Meclis Toplantısı’na katıldı.

  Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Siirt’te yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşviklerle açılacak olan bir fabrikaya gittik. Bir çinko fabrikası. Türk-Katar Yatırım Ortaklığıyla gerçekleşmiş. Türkiye 250 bin ton çinko tüketiyor ve bunun tamamını ithal olarak alıyor. Huzur şehri Siirt’te terörün üzerinden geçtiği, terörü tasfiye eden, bu şehir Siirt’te yatırımcılarımız geldiler. Orada 110 milyon dolarlık bir yatırımı birinci etapta gerçekleştirdiler.

  Bitmedi. 30 bin ton, iki ay sonra, 50 bin ton, bir yıl sonra 90 bin ton, inşallah üç yıl, dört yıl içerisinde de Türkiye’nin artık bir daha çinko ithal etmesine gerek kalmadan hem cari açığımıza pozitif yönde bir etki sağlayacak 250 bin ton çinkoyu orada üretecek ve aynı zamanda da onun yanında kurşun izabe tesisinde gerçekleştirecek bir yatırımla hem istihdamla hem Siirt’e bir katkıyla hem de Türkiye‘ye bir katkıyla beraber çok önemli bir yatırımın altına imza atacak. Şimdi söyleyeyim. Cumhurbaşkanımız bugün 26 fabrika açmış. Bir önemli. Tesisin altına imza atmış. Siirt’te fabrikalar açılıyor. Mardin’de fabrikalar açılıyor. Organize sanayi bölgeleri yetmiyor. Ben ‘Oh’ demeyeyim de kim ‘Oh’ desin” dedi.

  Icisleri bakani soylu meclis toplantisinda 0002 - öne çıkan - haberton
  Süleyman Soylu, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde Ak Parti Başakşehir İlçe Danışma Meclis Toplantısı’na katıldı.

  Bakan Soylu, “2023’te, 28 Şubatı yeniden yeneceğiz, 2023’te darbeleri tekrar yeneceğiz. 2023’te 17-25 Aralık’ı yapanları yeniden yeneceğiz. 2023’de  FETÖ’yü yeneceğiz, PKK’yı yeneceğiz ve 15 Temmuz hainlerini yeneceğiz.  Bizimler beraber kimler var bizimler beraber ezani muhabbeti ile gökleri buluşturan Ayasofya var. Bizimle beraber Terör örgütüne evladını kaptırmış kimsenin sahip çıkmadığı Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın elini uzattığı ‘Yalnız değilsiniz’ dediği ve onların inadı ile terör örgütünü çökertmeye çalışan Diyarbakır Anneleri var” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler