TRY - Türk Lirası
EUR
19,249
USD
18,638
GBP
22,273
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaYazarlarHuzuru seçtiğin vakit mutlu olmak çok basit

Huzuru seçtiğin vakit mutlu olmak çok basit

Haftanın Öne Çıkanları

Parayı mevkii makamı değil de sadakati güveni huzuru seçtiğin vakit emin ol mutlu olmak çok basit..

Ahmet’le 2010 yılında üniversitede tanıştık birbirimizi gördük beğendik ve zamanla sevmeye başladık birbirimizi.

Ahmet ağırbaşlı ve çok suskun biriydi yanındayken insanı ürküten bir hali vardı ama yapısı gereği öyleydi, ortama girerken her yeri sessizlik kaplardı insanlar konuşmaya ya da gürültü yapmaya korkardı ama içi o kadar güzel o kadar rengarenkti ki her geçen gün her geçen an ona olan aşkımda saygımda artıyordu seviyorduk Ahmet’le birbirimizi.

“Deryam sultanım..”derdi bana ama öyle sık sık demezdi bundan şikayetçi değildim çünkü biliyordum ki onun sevgisi yalan değildi sahte değildi..!

Aradan zaman geçer üniversite yılları biter başlayan her şey gibi o güzelim yıllarda biter..

Ahmet mezuniyetten sonra KPSS’ye çalışmadı çünkü alımlar azdı ama puan baya yüksekti her arkadaş gibi o da okuduğuna bin pişman olmuştu çünkü giden zaman geri gelmiyordu.

Param yok evim arabam arsam yok ama sevgim var bu can bu bedende oldukça annemle sen kalbimin en güzel köşesinde hep olacaksınız.!

Benle evlenir misin demişti sultanım? bir öğle arası çay içerken parkta.

Babam ailem çok zengindi paraları gerçekten çok vardı ve şehrin en zengin en seçkin ailelerindendi lakin paradan başka hiçbir şeyimiz yoktu.

Babam hâla nerden mezun olduğumu dahi bilmiyor ama paradan ama ticaretten ama arsadan ama hisselerden o kadar haberdar ki bazen acaba bir arsa olsaydım benle ilgilenir miydi diye düşünmüyor değilim..

Üç abimde var babamdan beterler işleri güçleri mal mülk kardeş nedir sevgi nedir bilmez oldular ticarete atıldıktan sonra! 

Bazı insanlar çok fakir sadece paraları var! diye bir cümle duymuştum ne yazık ki ailemi en güzel özetleyen cümle..

Ama Ahmet öyle değildi o kadar merhametli o kadar sakin o kadar yapıcı ve barışçıl bir insandı ki kaderimin en güzel yanı oydu varsın evi arabası parası olmasındı yüce Allah rızka kefil değil miydi?

E o zaman zenginlik paradan saraydan arabadan ibaret olmamalıydı.

Rızkı veren Allah bizi hiçbir kuluna muhtaç etmedi ve Ahmet’le şu an evliliğimizin 15. yılındayız bir gün bile olsun pişmanlık yaşamadım ve inanın baba evinde görmediğim sevgiyi merhameti huzuru Ahmet ve ailesi bana gösterdi..

Parayı mevkii makamı değil de sadakati güveni huzuru seçtiğin vakit emin ol mutlu olmak çok basit..

Ahmet’im ve Ömer’im beni arabada bekliyorlar tatil için çok güzel bir yere götürecek beni ikisi evet Ömer bizim oğlumuz ve aynı babası Ömer’im senin nasibin çok şanslı ve umarım gelinim olacak kız benim gibi bir baba evinden gelmez.!

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler