16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanHindistan'dan Avustralya'ya ilk uçuş gerçekleşti

  Hindistan’dan Avustralya’ya ilk uçuş gerçekleşti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Avustralya Sağlık Bakanlığı’ndan daha önce yapılan yazılı açıklamada, seyahat yasağı sonrası Hindistan’dan Avustralya’ya ilk uçuş gerçekleşti.

  Avustralya Sağlık Bakanlığı’ndan daha önce yapılan yazılı açıklamada, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Hindistan’dan dönüş yolculuğunun geçici olarak durdurulduğu bildirilmişti. Bugün ise tartışmalara neden olan seyahat yasağının ardından Hindistan’dan ilk dönüş uçuşu gerçekleştirildi.

  Avustralya Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı yazılı açıklamada, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Hindistan’dan dönüş yolculuğunun geçici olarak durdurulduğunu bildirmiş ve karara uymayarak Hindistan’dan dönen kişilere 5 yıla kadar hapis veya para cezası verilebileceği belirtilmişti. Avustralya medyası tarafından, Avustralyalıların ülkelerine döndükleri için ilk kez suç olarak görüleceği şeklinde yorumlanan bakanlığın bu kararının 15 Mayıs ‘ta gözden geçirileceğini ifade edilmişti.

  Hindistan'dan avustralya'ya ilk uçuş gerçekleşti
  Hindistan’Dan Avustralya’Ya Ilk Uçuş Gerçekleşti

  70 KİŞİ KORONAVİRÜS VEYA TEMASLI OLDUĞU İÇİN GELEMEDİ

  Bugün ise ülke içinde tartışmalara neden olan seyahat yasağının ardından Hindistan’dan Avustralya’ya ilk dönüş uçuşu gerçekleştirildi. Uçağın, Avustralya’nın Darwin kentine indiği, 80 kişinin döndüğü ve 2 hafta karantinada kalacakları belirtildi. Ayrıca uçakta ilk olarak 150 kişinin bulunması gerektiği ancak bazılarının koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ya da temaslı olmasının ardından 70 kişinin seyahat edemediği belirtildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler