TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarDoğa nasıl katledilir?

Doğa nasıl katledilir?

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Artık doğayı korumak anlam ifade etmediğinden bu yazı doğayı acımasızca katledenlere rehberlik etmek amacıyla hazırlandı. Doğa nasıl katledilir?

İçerik sağlayıcı: Eşref Özoltulular

Doğa gereksizdir. Dünya bitermiş ne gam. Koskoca galaksi var, uzayda bir yer bulur yine yaşarız. Ağaçlar, çiçekler, kuşlar, balıklar olsa da olur olmasa da olur. Ahirette iman dünyada mekan. Bu yüzden öncelikle her tarafa binalar dikmeli milim yeşil alan bırakmamalıyız.

Sonra inşaat artıklarını, çimento torbalarını ortada bırakıp etrafa özgürce yayılmasını sağlamalıyız. (Bu konuda Aydın’ın Didim ilçesi güzel bir örnektir) Çöpler önemlidir. Onların yeri de mutlaka sokak olmalı piknik yaptığımız alanda piknik yaptığımıza dair iz mutlaka bırakmalıyız. Bu konuda ise Salda Gölü‘nün piknik alanı gûzel bir örnektir. Merak edenler gidip görebilir.

Doğa nasıl katledilir?
Doğa nasıl katledilir?

Köpeğimizi gezdirirken dışkısını sokağa kaldırıma yapmasına izin vermeli kesinlikle dışkıya dokunmamalıyız. Velhasıl çevreyi kirletme hususunda çocuklarımıza da örnek olmalı onları teşvik etmeliyiz. Yerlere tükürmeli, banklarda çekirdek çitleyip etrafa saçmalıyız. Hepimiz bu hususta üzerimize düşeni yapmalı bir an önce dünyanın dibine incir ağacı dikmeliyiz.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler