16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDoğa nasıl katledilir?

  Doğa nasıl katledilir?

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Artık doğayı korumak anlam ifade etmediğinden bu yazı doğayı acımasızca katledenlere rehberlik etmek amacıyla hazırlandı. Doğa nasıl katledilir?

  İçerik sağlayıcı: Eşref Özoltulular

  Doğa gereksizdir. Dünya bitermiş ne gam. Koskoca galaksi var, uzayda bir yer bulur yine yaşarız. Ağaçlar, çiçekler, kuşlar, balıklar olsa da olur olmasa da olur. Ahirette iman dünyada mekan. Bu yüzden öncelikle her tarafa binalar dikmeli milim yeşil alan bırakmamalıyız.

  Sonra inşaat artıklarını, çimento torbalarını ortada bırakıp etrafa özgürce yayılmasını sağlamalıyız. (Bu konuda Aydın’ın Didim ilçesi güzel bir örnektir) Çöpler önemlidir. Onların yeri de mutlaka sokak olmalı piknik yaptığımız alanda piknik yaptığımıza dair iz mutlaka bırakmalıyız. Bu konuda ise Salda Gölü‘nün piknik alanı gûzel bir örnektir. Merak edenler gidip görebilir.

  Doğa nasıl katledilir?
  Doğa Nasıl Katledilir?

  Köpeğimizi gezdirirken dışkısını sokağa kaldırıma yapmasına izin vermeli kesinlikle dışkıya dokunmamalıyız. Velhasıl çevreyi kirletme hususunda çocuklarımıza da örnek olmalı onları teşvik etmeliyiz. Yerlere tükürmeli, banklarda çekirdek çitleyip etrafa saçmalıyız. Hepimiz bu hususta üzerimize düşeni yapmalı bir an önce dünyanın dibine incir ağacı dikmeliyiz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler