TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
9.5 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
16.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatHıdırellez'in simgesi Bahar Tacı yaptılar

  Hıdırellez’in simgesi Bahar Tacı yaptılar

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’ndeki Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri’nin ilk gününde Edirne’de Kent Müzesi’nde, Hıdırellez’in simgesi Bahar Tacı’nın yapımı atölyesi düzenlendi.

  Çocukların ebeveynleriyle katıldığı etkinlikte, kakava ve hıdırellezin simgesi taçları, çiçeklerle süslendi.

  Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri kapsamında, Kent Müzesi’nde etkinliğin simgelerinden bahar tacı yapımı gerçekleştirildi. Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı. Çocukların ebeveynleriyle katıldığı etkinlikte, bahar tacı çiçeklerle süslendi.

  Hıdırellez'in simgesi bahar tacı yaptılar
  Hıdırellez’in simgesi taç yaptılar

  Müze Rehberi Gizem Ateşçidir, amaçlarının hem baharı karşılamak hem de insanlara müze sevgisi aşılamak olduğunu söyledi. Önemli gün ve haftalarda bu tarz atölye çalışmaları yaptıklarını belirten Ateşçidir, “Her yıl şehrimizde 5- 6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri taçsız olmaz diyerek bir atölye çalışması düzenledik. Ücretsiz halka açık bu etkinliğimiz. Bol çiçekler ve farklı renklerle birlikte bahar tacı hazırlıyoruz. İnsanlara müzelerde biraz farkındalık yaratmak amacıyla bunu yapıyoruz. Genelde önemli gün ve haftalarda atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

  Unesco i̇nsanlığın somut olmayan kültürel mirası listesi'ndeki kakava ve hıdırellez şenlikleri’nin ilk gününde edirne'de kent müzesi'nde, hıdırellez'in simgesi bahar tacı'nın yapımı atölyesi düzenlendi.
  UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’ndeki Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri’nin ilk gününde Edirne’de Kent Müzesi’nde, Hıdırellez’in simgesi Bahar Tacı’nın yapımı atölyesi düzenlendi.

  ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

  Yaklaşan anneler ve babalar günü ile Kırkpınar Yağlı Güreşleri Haftası’nda da çalışmalar yapacaklarını dile getiren Ateşçidir, “Bununla birlikte çocuklarımızla geleceğin rehberleri çalışması yaptık, onun sertifika çalışmasını yapıyoruz. Yakında anneler günü daha sonra babalar günü ile ilgili atölye çalışması düzenleyeceğiz. Kırkpınar Yağlı Güreşleri yaklaştığında da müzemizde söyleşiler, imza günleri ve sergiler devam edecek” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler