TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerHerve Magro Küçük Kulüp Derneği’ni ziyaret etti

Herve Magro Küçük Kulüp Derneği’ni ziyaret etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Herve Magro İzmir’deki Küçük Kulüp Derneği’ni ziyaret etti. Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Magro’yu dernek merkezinde ağırladı.

İkili, iki ülkenin dostluk ve geleceğe yönelik duygularını paylaştı.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Herve Magro İzmir’deki Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde faaliyet gösteren Küçük Kulüp Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye’de doğup ailesiyle Fransa’ya giden, 7’den 13 yaşına kadar Ankara’da yaşayan, 2020 yılının ağustos ayında Fransa’nın Ankara Büyükelçisi olarak göreve başlamasından önce de kariyer yolu 1988 ve 2009 yıllarında Türkiye’ye düşen Herve Magro, Türk halkıyla kurduğu bağı ve ikili ilişkileri anlattı.

Türkçe konuştuğu için günlük yaşantısında Türk halkıyla rahat iletişim kurduğunu belirten Magro, “Bu kentin sokaklarında kendimi tam bir yabancı gibi hissetmiyorum. Türk halkıyla rahatça iletişim kurabiliyorum. Çok şanslıyım çünkü eşim de buraları seviyor. Onun için buralarda birlikte dolaşıyoruz” dedi.

Herve magro küçük kulüp derneği’ni ziyaret etti
Herve Magro Küçük Kulüp Derneği’ni ziyaret etti

‘DERNEK KATKISI ÖNEMLİ’

Derneğin önemli bir misyonu yerine getirdiğine vurgu yapan Magro, “Küçük Kulüp Derneği ‘Alliance’ iki ülkenin insanlarının anlaşarak beraberce yaşaması hedefiyle Türk-Fransız toplumu arasında sağlam bir köprü oluşturuyor. Faaliyetlerinizin artarak devam etmesinden yanayım. Dernek Başkanı Emre Sarıgedik ve arkadaşlarını iki ülkenin dostluğuna verdikleri önem için kutluyorum” ifadelerini kullandı.

‘DOSTLUĞUMUZ KÖKLÜ’

Büyükelçi Magro’yu ağırlamaktan onur duyduğunu vurgulayan Sarıgedik, “İki ülkenin ilişkisi dostluğu çok eskilere dayanıyor. İki toplumun birbiri ile iletişimi 5 asırdan daha eski. Bu derin dostluğu aklımızdan çıkarmıyoruz. Geçmişi unutmadığımız gibi iki toplum olarak geleceğe bakıyoruz. Arada sırada çıkan problemleri doğal karşılıyor zamanla pekişen dostluğumuza güveniyoruz.

İki ülkenin, iki toplumun çok yakın olduğuna büyük problemler çıkmayacağına inanıyoruz. İki Akdenizli ülke olarak çok şey paylaşıyoruz. Küçük Kulüp Derneği olarak iki ülke insanın dostluğunun pekişmesine ve gelişmesine önemli katkılar sağlıyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler