TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHer buluş bir ihtiyaçtan doğar

  Her buluş bir ihtiyaçtan doğar

  Eda Ezgi Sütcü
  Eda Ezgi Sütcühttps://haberton.com/
  Eda Ezgi Sütcü, 2015 Lisans mezunu. 7 yıldır aktif olarak çalıştığı mesleğini çeşitli eğitimlerle destekledi. Şuan yeni açmış olduğu merkezinde kadın sağlığı üzerine egzersiz yaptırmakta. Özellikle menopoz dönemi sonrasında kadınların kas kaybına bağlı yaşadıkları sıkıntılar üzerine eğitimler aldı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Her buluş bir ihtiyaçtan doğar. Günümüzde popülerliği oldukça fazla olan reformer pilates, sağlıklı yaşam için iyi bir seçenek. Yay ve makara sistemlerinin olduğu bir düzenek, aslında yaralı askerlerin tedavisini yapabilmek için üretilmiştir.

  Buluşun sahibi Joseph Hubertus Pilates önce kendi hastalığını tedavi etmek için egzersizlere yönelmiş. Raşitzm (kemik erimesi) ve astım hastalıklarından müzdarip olan pilates, durumunun zamanla daha iyi olduğunu görmüş. Ve egzersizleri arttırarak çeşitli spor dalları ile uğraşmış.

  Savaş sırasında yaralanan askerler için göreve çağrıldığında onları koruyarak güçlendirebileceği bu yaylı sistemi keşfetmiş. Yatan bir insanı hareket ettirebilmenin yollarını aramış ve yataktaki yay fikri aklına gelmiş. Düşüncelerini geliştirerek şuanki reformerın temellerini atmış. Pilates bu buluşu ile eklemlere fazla yük bindirmeden hareket etmenin hatta zıplamanın mümkün olabildiğini gösteriyor.

  Her buluş bir ihtiyaçtan doğar
  Her buluş bir ihtiyaçtan doğar

  Bizler fizyoterapist olarak hastalık bilgisine ayrıntılı olarak sahip olduğumuz için rehabilitasyon prensipleri ile reformer pilatesin gücünü rahatlıkla birleştirebiliyoruz. Ayrıca manuel teknikler ile ağrılı bir bireyin ağrısını geçirdikten sonra reformer pilates ile koruyarak güçlendirebiliyoruz. Bu nedenle pilatesin fizyoterapi teknikleri ile birleştiği zaman sağlıklı yaşama katkısı çok fazla oluyor. İlerde karşılaşabileceğimiz birçok kronik hastalığın önüne geçmiş oluyoruz.

  Eklem ağrısı, kemik erimesi, kas ağrıları, bel fıtığı, gebelik gibi birçok durumda reformer pilates, uygun hareket ve dirençlerle kişiyi hem koruyor hem de  fonksiyonunu geliştiriyor. Sizler de sağlıklı yaşam için bir adım atın, bilinçli, doğru ve koruyucu egzersiz için fizyoterapist eşliğinde reformer pilates yapın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler