TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHaydi gel benimle inan

  Haydi gel benimle inan

  Avatar of eda kurt
  Eda Kurthttps://haberton.com/
  Eda Kurt, 22/07/2001 yılında Gaziantep, Şahinbey ilçesinde doğmuştur. Çocukluk dönemini Gaziantep’te geçiren Kurt, İlkokul hayatını Karataş İMKB İlköğretim Okulunda tamamlanmıştır. Daha sonra lise hayatını tamamlayan Kurt, Yani Sadece Sevmiştim adlı eserini 2020'de çıkarmıştır, eseri 14 yaşında kaleme alan Kurt eserini sade bir dil ile çıkarmıştır. Eda Kurt Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Anestezi Teknisyeni ile başladığı okul hayatına Gaziantep Üniversitesi Makine mühendisliği ile devam etmektedir. Kurt bunun yanında aldığı eğitimler ile kendisini yazarlık alanında geliştirme yolunda ilerliyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İnanç, bambaşka bir kelime belki farkında değilsiniz ama şuana kadar yaptığınız veya elde etiklerinizde temel kavram inançtır.

  Bu yazıyı okurken  belki bir öğrenci belki bir çalışan yada belki bir öğretmen belki bir doktorsundur  ama şunu bilmelisin ki, buraya kolay gelmedin eminim ki bu süreçte  mutlaka yapamazsın kelimesine maruz kalmış ve bu kelime yüzünden şu hak etmediğin yerde olabilirsin evet bu insanların senin hedeflerine engel olduğu için bir kanunları yoktur ama şunu bilmelisin ki cezasız da  kalmayacaktır.

  Buranın altını çizebilirsin ; sen başardıkça ve sen mutlu oldukça onlar senden nefret edecekledir bugün iyi bir yerdeysen bunun temel nedeni sana inanan insanlar ve sen.

  Evet yanlış okumadın devam edebilirsin sensin, kendine inandığın için başardın ve inandığın sürece başaracaksın çünkü bu kelime öyle anlam dolu bir kelime ki ruhun ve bedeninin muhtaç olduğu bir kelime bir şeyleri başarmak için umut ettiğiniz insanların size inanmasını beklemeyin bu yapabileceğiniz en büyük hata olur şuan bu durumun farkında olan insanlar vardır aramızda okurken evet çok bekledim inanmasını ama nafileydi diyenleriniz maalesef ki çok fazladır belgelerle gidiyorsundur kanıtların vardır başardığına bir çok kişi inanmıştır…

  Belki de herkesin dilinde yerini almış o müthiş insan sensindir ama nafile ki o insanı inandıramamışsındır ve inandıramayacaksın da hata sende yüz kişiyi inandırmışsın sen bir kişinin seni neden bu kadar etkilemesine izin verdin bu kim olursa olsun annen ,baban ,arkadaşın veya uğruna ölebileceğin x kişisi neden onun düşüncesini hayatının merkezi yaptın. yapamazsın kelimesinin çevrensin de  dönüp dolaşmışsın merkezine alacağın kelimelere dikkat et ve şunu unutma; bu dünyada senden üstün bir varlık yok bu duruma ne gözüyle bakmak istersen bak bu tamamen senin tercihin …

  Haydi gel benimle inan
  Haydi gel benimle inan

  Bu yaşına kadar kaç kişi kaldırdı sen yaşadığın en kötü anından veya kim sana ben senin yanındayım kelimesini kurdu  kim sana hatalarını görüp yanlış yoldasın dedi insanlar senin uğraştığın hedeflere engel koymakla yetindiler.

  Belki şu konuda haklı olabilirsin o engeller sayesinde gerçekten büyümüş ve bir şeylerin farkındasındır işte bu engellerde senin elinde ama her gün sabahları birilerine günaydın diyebiliyorsan günün mutlu geçeceğine inanıp adım atabiliyorsan hiç bir şey senin için geç değildir sıfırdan başla gerekirse hatta defalarca başla şunu unutma ki damlaya damlaya göl olur ama yeter ki başla bir yerden küçücük  bir adımla mesela…

  Çok iyi hatırlıyorum lisedeyken bir arkadaşım bir kitap çıkaracağım dediğinde öğretmenlerim dahi  dalga geçtiler arkadaşlarım olmayacağına o kadar inandırmışlardı ki kendilerini kitap geldiğinde çok şaşırmışlardı özelliklede ismini görünce sonra sınıf okul derken kız popüler olmuştu yaklaşık bir aydır gündemdeydi sonra kitap incelendi vs.

  Yapılan dedikodular haddi hesabı yoktu bende yaparım ne var ki kesin bir  tanıdığı vardı, çok çocukça bir eser olmuş, kitap kapak tasarımı saçma, çok ince, çok fazla hatası var derken ben şuna çok dikkat ettim her şeyi not aldı kim ne dediyse iyi kötü her şeyi ve yapılan eleştiriler kendisini üzdüğünün farkındaydım hatta yeri geldiğinde ağladığı günlere şahit oldum bir gün kendisine böyle durumun normal olduğunu ve kendini üzmemen gerektiğini söylediğimde ben yapılan eleştirinin içerisinde ki sözcüklere  takılmam aksine bu kadar eleştiri beni çok mutlu etti çünkü kimse inanmamıştı ve pes ettiğimi düşündüğüm an yenilenmiştim benim en çok ihtiyaç olduğum şey kendime olan inancım-mış , dedi.

  Theodore Roosvelt‘in … dediği gibi inanmak başarmanın yarısıdır.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler