TRY - Türk Lirası
EUR
19,504
USD
18,631
GBP
22,517
CNY
2,588
28 Kasım 2022, Pazartesi

Mutlu olmak

Nur Orhan
Nur Orhanhttps://haberton.com/
Nur Orhan, Halkla ilişkiler uzmanı. Reklamcı.

Haftanın Öne Çıkanları

Mutluluk kriter, sınır tanımaz. Mutlu olmak insanın kendi elinde olan bir durumdur. Mutluluk bazen bir diplomada saklıdır, bazen yüksek bir notta.

Duyguların hemen hemen hepsinin bir tanımı var sözlüklerde genelde belirli sınırlar içerisin de her birinin genel bir tanımı mevcut bulunmakta. Türkçe sözcük sayısının artması ve tanım çizilmesi bağlamında bu doğru bir durum ancak konunun edebi boyutuna geldiğimizde duygulara sınır çizilebilir mi? duygular sınırlarla yönetilebilir mi? duygular yönetilebilir mi?

Sevmek, aşık olmak, barış, hüzün, mutluluk, hırs, sinir bunların tamamı belli şartlar da yönetilebilir ama tamamen yönetilemez sınır çizilemez, kural koyulamaz duygular sınır da kural da tanımazlar. Hatta duygularımızı yönetemediğimiz gibi onlar bizi yönetir. Onlar bize hüküm sürerler.

Mutlu olmak
Mutlu olmak

Mutlulukta bu duygulardan biridir. Mutluluk kriter, sınır tanımaz. Mutlu olmak insanın kendi elinde olan bir durumdur. Mutluluk bazen bir diplomada saklıdır, bazen yüksek bir notta, bazen bir annenin evladına sarılmasında, bazen bir dostla sohbette, bazen sıcak dumanı üzerinde bir ekmekte, bazen bir çift gamzede saklıdır.

Her zaman mutlu olmak için özel bir çaba harcanmaz mutluluk içimizde saklıdır. Gülüşlerimiz etrafa saçıldıkça çevremizde mutluluk ve enerji çoğalır, çoğalan mutluluk ve enerji tekrar mutlu olmamızı sağlar. Mutluluklarımız sevdiklerimizle artarak çoğalır ve çok daha mutlu oluruz.

Mutlu olmak bize bağlıdır. Hadi sizlerde mutluluklarınızda sınır tanımayın mutlu olun çevrenize gülücükler saçın.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler