TRY - Türk Lirası
EUR
11,1860
USD
9,6039
GBP
13,2268
CNY
1,5046
RUB
0,1364
18.7 C
Ankara
18.8 C
İstanbul
21 C
İzmir
22 Ekim 2021, Cuma
Diğer

  Mutlu olmak

  Avatar of nur orhan
  Nur Orhanhttps://haberton.com/
  Nur Orhan, Halkla ilişkiler uzmanı. Reklamcı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mutluluk kriter, sınır tanımaz. Mutlu olmak insanın kendi elinde olan bir durumdur. Mutluluk bazen bir diplomada saklıdır, bazen yüksek bir notta.

  Duyguların hemen hemen hepsinin bir tanımı var sözlüklerde genelde belirli sınırlar içerisin de her birinin genel bir tanımı mevcut bulunmakta. Türkçe sözcük sayısının artması ve tanım çizilmesi bağlamında bu doğru bir durum ancak konunun edebi boyutuna geldiğimizde duygulara sınır çizilebilir mi? duygular sınırlarla yönetilebilir mi? duygular yönetilebilir mi?

  Sevmek, aşık olmak, barış, hüzün, mutluluk, hırs, sinir bunların tamamı belli şartlar da yönetilebilir ama tamamen yönetilemez sınır çizilemez, kural koyulamaz duygular sınır da kural da tanımazlar. Hatta duygularımızı yönetemediğimiz gibi onlar bizi yönetir. Onlar bize hüküm sürerler.

  Mutlu olmak
  Mutlu olmak

  Mutlulukta bu duygulardan biridir. Mutluluk kriter, sınır tanımaz. Mutlu olmak insanın kendi elinde olan bir durumdur. Mutluluk bazen bir diplomada saklıdır, bazen yüksek bir notta, bazen bir annenin evladına sarılmasında, bazen bir dostla sohbette, bazen sıcak dumanı üzerinde bir ekmekte, bazen bir çift gamzede saklıdır.

  Her zaman mutlu olmak için özel bir çaba harcanmaz mutluluk içimizde saklıdır. Gülüşlerimiz etrafa saçıldıkça çevremizde mutluluk ve enerji çoğalır, çoğalan mutluluk ve enerji tekrar mutlu olmamızı sağlar. Mutluluklarımız sevdiklerimizle artarak çoğalır ve çok daha mutlu oluruz.

  Mutlu olmak bize bağlıdır. Hadi sizlerde mutluluklarınızda sınır tanımayın mutlu olun çevrenize gülücükler saçın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler