TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHayatta, insanda bir muammadır

  Hayatta, insanda bir muammadır

  Avatar of semanur gök
  Semanur Gökhttps://haberton.com/
  Semanur Gök, 2013 - 2018 Giresun Üniversitesi - uluslararası ilişkiler bölümünün den mezun oldum. 2019 yılında tarih üzerine Yüksek Lisansa başladım ve devam etmektedir.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Her insan bir dünyadır. Kimsenin içini bilemeyiz. Kimse de kendini tamamıyla tanımaz. Çünkü bazı yaptığımız davranışlara neden bulamayız. Sebepsizdir. Hayatta, insanda bir muammadır.

  Hızlı bir yaşam var insanların arasında. Bir sabırsızlık hali, her şey bir an önce olsun bitsin istiyorlar.

  Hayatta, insanda bir muammadır
  Hayatta, insanda bir muammadır

  Zaman isteklerimize yetişmiyor ve zaman elimizde can çekişiyor. Bir bulantı gibi kendimizden geçerken hiç bir şeye anlam yüklemiyoruz. Ben takıntılı bir insanım. Anlamsız şeylerin zaman kaybı olduğunu düşünüyor ve bulantıyı anlamıyordum. Bazen “neden” sorusunu sormak bile anlamsız. Bunun yerine istemek ve istememek kelimeleri konulmalı. İnsan sadece istediği şeyleri gerçekten yapar. Eğer istemezse kıyamet kopsa da istemediği şeyi yapmaz. İstenmeyen hiç bir şey sevilmez. O şey etrafta çırpındığı ile kalır.

  Bir mayhoşluk hali, gözlerimiz kararmış sallanırken tutunacak bir dal arıyoruz. Tutunamayan bu dünyadan kayıp gidiyor. Ne kadar acımasız… Dünyada kalanlar tutunduğu maddiyatı yerin altında saklıyor. Votka kovasında vaftiz edilmiş beyinlerimiz, iki güne unutuyor yanımızdaki ruhları.

  Eskitilmiş mavi jean, boğazlı kazak ve deri ceket… Arka cebimde fiş ve bozuk paralarla dolu cüzdanım duruyor. Deri ceketimin iç cebinden sigaramı çıkarıyor ardından bir dal alıyorum. Soğuk ellerimi keserken çakmağı ateşliyorum. Sebepsiz iç çekiyorum. Akşam olmak üzereyken eve gidecek adımları bulamıyorum. Siftahsız geçen bir günün ardından eşime ve çocuklarıma gülümsemeliydim. Ama içten içe yapamıyor. Soğuğun beni ezmesine izin veriyordum. Sigaram ne zaman bitmişti, anlamadım. Yere atıp söndürdüm. Ardından yürümeye devam ettim.

  Nefes alamıyor gibiyim. Soluk yüzüm, özümden fırlayacak narayı bekliyor. Gözlerim doluyor. Boğazım düğümlenmişken gözlerimden bir damla firar ediyor. Serzenişim bu hayata belki…

  Bence her insan bir dünyadır. Kimsenin içini bilemeyiz. Kimse de kendini tamamıyla tanımaz. Çünkü bazı yaptığımız davranışlara neden bulamayız. Sebepsizdir. Hayatta, insanda bir muammadır. Bu sefer sadece içimi dökmek istedim. Umarım kafanızı karıştırmamışımdır. Sevgilerle…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler