TRY - Türk Lirası
EUR
20,394
USD
18,809
GBP
23,211
CNY
2,783
31 Ocak 2023, Salı
Ana SayfaYazarlarHayallerinin peşinden koşan yazar Selin Basmacı

Hayallerinin peşinden koşan yazar Selin Basmacı

Aytekin Duran
Aytekin Duranhttps://haberton.com/
Aytekin Duran, 26.01.1993 yılında Edirne ilinde doğmuştur. Ailesi ile birlikte İstanbul Küçükçekmece ilçesinde ikametgah etmektedir. İlkokulunu Küçükçekmece Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulunu okudu. Aytekin DURAN, ilk okuldan sonra Kumkapı Kadırga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri - Web Programcılığı alanını kazanarak orada eğitimine devam etti. Bazı sebeplerden dolayı Fikriye-Nüzhet Bilgincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri - Web Programcılığı alanına nakil olarak Ortaöğretim (Lise) eğitimini tamamlamıştır. Aytekin DURAN, Ortaöğretim (Lise) eğitiminden sonra Kavram Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünü kazanarak 2 yıllık ön lisans eğitimine başlamıştı. 2013 yılında eğitimine devam ettiği okul içerisinde Spor Yönetimi bölümü açılınca Spor Yönetimine geçiş yaparak 2016 yılında Önlisans eğitimini tamamlamıştır. Önlisans Biricik Babam ve Corona Günlüğü ve Sevgisizliğinizle Ölünüz adlı eserlerin yazarıdır.

Haftanın Öne Çıkanları

Hayallerinin peşinden koşan idealist yazar Selin Basmacı, yazarlığa yaşadığı bir aşk sonrasında eline kâğıt ve kalem alması ile başladı.

Bebeklik dönemimizden sonra okul çağına geliriz. Biraz daha hayatla ilgili algılarımız gelişir ve geleceğimiz için hayaller kurarız. Bazılarımız çok zengin olabilmenin hayalini kurar. Bazılarımız da yaşadığı duygular üzerinde durarak insanlara yardımcı olmayı ister. İşte bunlardan birisi de yazar Selin Basmacı.

Hayallerinin peşinden koşan yazar Selin Basmacı
Hayallerinin peşinden koşan yazar Selin Basmacı

Selin Basmacı’nın hayatı, farklı bir geçiş sürecine dönüşen bu değişim, yaşadığı bir aşk sonrasında eline kâğıt ve kalemi almasına neden olmuştur. Böylelikle yazmış olduğu şiirleriyle ve hikayeleriyle insanların gönüllerinde taht kurmuştur. Yaşadıklarından yola çıkarak gizli yeteneğini ortaya çıkartan Selin Basmacı hosteslik hayalinden vazgeçip yazarlık kariyerine emin adımlarla ilerlemeyi tercih etti. Yazı yazmak Selin Basmacı’nın hissettiği duyguların törpülenmesine yardımcı olan en iyi dostu olmuştur.

Eserlerin her bir satırında gizlenmiş olan, yaşadığı aşkı, sevgiyi, öfkeyi dile getirerek okuyucuların yaşamış olduğu veya olabileceği duygulara ortak olmuştur. Selin Basmacı; “Geçmişin İzleri” adlı eseriyle gönüllerde yer edinmeyi başarmıştır. Selin Basmacı’nın yazmış olduğu şiirleri okuduğunuzda gerçek ve saf duyguları hissetmiş olursunuz.

Basmacı’nın vazgeçemediği o tutku artık hep onunla.

Değerli okuyucularımız Selin Basmacı ile kısa röportajla karşınızdayız.

Merhabalar Selin Hanım. Röportajımızı kırmayıp katılım sağladığınız için teşekkür ederiz. Selin Hanım okuyucularımıza kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

SELİN BASMACI: Bende davetiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Tabiki de okuyucularımıza kendimden bahsederim. Ben Selin Basmacı 1996 yılında Lüleburgaz da doğdum. Bir süre İstanbul’da ailemle yaşadıktan sonra Şarköy’e gittim liseyi orada tamamladım ve yazmaya lise ikide başladım. Üniversite de fatih sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde sivil havacılık kabin hizmetlerini olduktan sonra hayalim olan yazarlığı gerçekleştirdim.

Yazarlık size ne kattı?

SELİN BASMACI: Yazarlık bir çok kişinin yanımda sanıp aslında yanımda olmadığını ve bir çok kişiyi tanımama vesile oldu.

Yazmaya başlama hikâyenizi öğrenebilir miyiz?

SELİN BASMACI: Lise yıllarında aldım elime ilk kalemi o zaman amatörce başladım ve zamanla buralara kadar geldim

Yazmak sizin için ne ifade ediyor?

SELİN BASMACI: Yazmak beni ben yapıyor biraz da kendimi buluyorum. Bir çok söyleyemeyen hisleri yazarak dile getiriyorum.

Okuyucularınıza neler söylemek istersiniz?

SELİN BASMACI: Hayallerinden emin olsunlar ve onun için savaş versinler çünkü hayaller gerçek olunca güzel.

Selin Hanım bizlere değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederiz…

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler