TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÖzür dilemeden barışmak

  Özür dilemeden barışmak

  Avatar of semanur gök
  Semanur Gökhttps://haberton.com/
  Semanur Gök, 2013 - 2018 Giresun Üniversitesi - uluslararası ilişkiler bölümünün den mezun oldum. 2019 yılında tarih üzerine Yüksek Lisansa başladım ve devam etmektedir.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Özür dilemeden barışmak diye bir şey var. Nasıl olduğuna dair bir fikrim yok ama zamanın çok yardımcı olduğuna eminim.

  Genellikle incir çekirdeğini bile doldurmayan sebeplerden kavgalarımız olur. Bazı şeyleri çok abartır ya da karşımızdaki kişi için önemli olan bir şeyi dikkate almadığımız da kavgalarımız ortaya çıkar. Peki neden böyle yaparız. Neden görmezden gelir neden kendi bencilliğimizi ortaya koyarız. Evet, bencillik… Her insanda az ya da çok bulunur. Bazı zamanlarda kendi istediğimizi yapmak isteriz. Kendi düşüncelerimizi, karşımızdaki kişiye yaptırmak veya inandırmak isteriz. İşte her şey burada başlıyor. Karşıdaki kişinin sizin düşüncenize tepkisinde tartışmalar, kavgalar, sorunlar ve birbirinden uzaklaşarak küs olma durumu ortaya çıkıyor.

  Özür dilemeden barışmak
  Özür dilemeden barışmak

  Özür dilemeden barışmak burada ortaya çıkıyor. Ne kadar sorunlarımıza ve kavgalarımıza rağmen birbirimize karşı sevgimiz vardır. Bu sevgiyi, içimizde bir yerde saklıyoruzdur. Ama farkında değilizdir. Ne zaman küstüğümüz kişiyi karşımızda gördüğümüz de bu sevgi depreşir. Ama biz ne yaparız, o sevgiyi nefrete dönüştürüp karşımızdaki kişiye göndeririz. Vicdan azabı çekene kadar da bu böyle devam eder. Ama gururumuzdan özür dilemeyiz. Sonra bir bakmışız yan yana konuşuyoruz bir olay hakkında ya da bir grubun içindeyiz mecbur orda bulunmalıyız, konuşmaya başlıyoruz birdenbire. Bak, gördün mü? Özür dilemeden barışmışız.

  Evet evet… Zamanın olgunlaştırdığı iki çocuktuk biz. Kırılarak büyüdük, beraber olgunlaştık. Eksikliklerimizle zaaflarımızla bizdik. Ama biliyoruz ki her şeye rağmen birarada mutluyuz. Birbirimizi tamamlıyor ve kopmamak için nedene ihtiyaç duymuyoruz. Olduğumuz gibi.

  Hayatınıza bakıp düşündüğünüzde bana hak vereceksiniz. Belki kız kardeşiniz belki de en yakın arkadaşınızdır bu kişi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler