TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaYazarlarHatırda kalmaz satırda kalır

Hatırda kalmaz satırda kalır

Şule Kaçan
Şule Kaçanhttps://haberton.com/
Şule Kaçan, 1992 Ankara Polatlı doğumlu. Eskişehir'de yaşıyor. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. 3 yıl sunuculuk deneyimi var. Yazmayı seviyor. Deneme ve şiir tarzında yazıları var. Çok yakında "İçimde Bir Yerler" adlı kitabı satışa çıkacak.

Haftanın Öne Çıkanları

Buraya düşmüşse yolun satırlarda gezmeyi sevensin… Yarına umudumsun… İçimde çiçekler açıyor okuyanlar olduğunu bilince.

Hiç düşündün mü bu sözü ya da duydun mu? Hatırda kalmaz satırda kalır demişler…  Ne güzel söylemişler. Bir gün kendi yazdıklarım anılarım bırak kimseyi kendi hatrımda dahi kalmayacak. O yüzden satırlarla anlaşma yaptık ya.

Geçenlerde yolculuk yaparken yanımda oturan 60 yaşlarında bir amcayla sohbet ettik. Bir şeyler karalıyordu o da ben gibi bir elinde kalem bir elinde kağıt  bedeni oradaydı ama düşündüklerinin çok uzaklarda olduğu o kadar belliydi ki. Ne yazıyorsunuz dedim satır satır yazıyorum kızım her şeyi dedi. Neyi yazıyorsunuz dedim yazmasam ne yapacağım ki dedi. Anlatmayı unutmuş, güvenmeyi satırlar en güzel dostum dedi. Yanıma da kendim gibi birini denk düşürdü yine Allah. Bende severim dedim yazmayı yaz kızım hep yaz dedi. Konuşunca unutuyorlar yaz sen dedi. Öyle de unutanlar var dedim unutmazlar kızım unutmuş gibi yaparlar dedi.

Hatirda kalmaz satirda kalirw - yazarlar - haberton
Hatırda kalmaz satırda kalır

Geçenlerde yolculuk yaparken yanımda oturan 60 yaşlarında bir amcayla sohbet ettik. Bir şeyler karalıyordu o da ben gibi bir elinde kalem bir elinde kağıt  bedeni oradaydı ama düşündüklerinin çok uzaklarda olduğu o kadar belliydi ki. Ne yazıyorsunuz dedim satır satır yazıyorum kızım her şeyi dedi. Neyi yazıyorsunuz dedim yazmasam ne yapacağım ki dedi. Anlatmayı unutmuş , güvenmeyi satırlar en güzel dostum dedi. Yanıma da kendim gibi birini denk düşürdü yine Allah. Bende severim dedim yazmayı yaz kızım hep yaz dedi. Konuşunca unutuyorlar yaz sen dedi. Öyle de unutanlar var dedim unutmazlar kızım unutmuş gibi yaparlar dedi.

Madem öyle bu satırlar yarına, öbür güne şahit olsun. Yolunuz düştüyse yazıma yine bu hafta size de selam olsun. Kaç kişi kaldık ki? Yazanları sevin, güvenin onların yarası çok büyük ve derindir kimseye zarar vermezler. Senin hatırında ne kaldı?

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler