TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanHatay'da başlayan yangına müdahale sürüyor

Hatay’da başlayan yangına müdahale sürüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın Amanos Dağları’nda iki bölgede çıkan yangına müdahale çalışmaları sürüyor

Hatay’ın Hassa ilçesi Amanos Dağları’nda, dün akşam saatlerinde birbirine yakın iki bölgede çıkan orman yangınına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Sarp bölgedeki yangını söndürebilmek için yol açma çalışmalarına yeniden başlandı.

Hatayda baslayan yangina mudahale suruyor - öne çıkan - haberton
Hatay’da başlayan yangına müdahale sürüyor

İlçeye bağlı Akbez Gazel Uşağı Mahallesi kırsalı Amanos Dağları’ndan dün akşam saatlerinde alevlerin yükseldiğini görenler, durumu yetkililere bildirdi. Bölgeye sevk edilen Orman İşletme Müdürlüğü‘ne bağlı ekipler, birbirine birkaç kilometre mesafede iki yangının olduğunu belirledi. Havanın kararması nedeniyle helikopterle müdahale yapılamayan iki yangını söndürmek için ekipler, karadan çalışma başlattı. Bölgenin sap ve dik yamaçlarla kaplı olması nedeniyle yangın bölgesine ulaşmakta zorlanan ekipler, iş makinalarıyla yol açtı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa sürede etki alanını genişletti.

Hatayda baslayan yangina mudahale suruyor 3 - öne çıkan - haberton
Hatay’da başlayan yangına müdahale sürüyor

Söndürme çalışmaları sürüyor

Ekipler, gece boyunca alevlerin söndürülmesi için çalışmalarını yürüttü. Sabah saatlerinden itibaren de çok sayıda iş makinesiyle dağlık alanda yol açma çalışmalarına yeniden başlandı. 

Öte yandan, çok sayıda arazöz, su tankı ve itfaiye personeli ile havandan 2 uçak ve 6 helikopterle yangına müdahele sürüyor.

50 ev tahliye edildi

Aydıncık ilçesinin Pembecik Mahallesi Şırşır mevkisindeki kızılçam ormanındaki yangına havadan ve karadan müdahale devem ediliyor. Çevre il ve ilçelerden gönderilen takviye ekiplerinin de katıldığı söndürme çalışması, şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Sabah saatlerinde genişleyerek devam eden alevlerin tehdit ettiği bölgedeki 50 ev, tedbir amaçlı boşaltıldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler