TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHarcanan 30 milyon Euro karşılığı hüsran

  Harcanan 30 milyon Euro karşılığı hüsran

  Peyami Altunsuyu
  Peyami Altunsuyuhttps://haberton.com/
  Peyami Altunsuyu; Farklı internet sitelerinde ilgisi olan konularda yazarlık yapmakta. Ayrıca Sporda Manşet Dergisinde yazar ve yorumculuk yapmakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Transfer döneminde Burak Elmas ve Fatih Terim işbirliği ile 30 milyon Euro bonservis bedeli harcayan Galatasaray zirve yarışının epey uzağında kaldı.

  Ciddi anlamda kalite eksikliği olan bir takım kurmaları diğer bir sorun oldu. Bu başarı (!) sadece Burak Elmasa yazılmaz. Fatih hocanın da oluşan bu tabloda rolü büyük. Kadro derinliği konusunda yeterli derinliğe sahip olmayan sarı kırmızılılarda bir diğer sorun ise yedek oyuncular ve as oyuncular arasındaki uçurum farkı. Kadro derinliği ve yetersizliği konusunda gözüme çarpan en temel sorunlar ise şunlar. Alpaslan bu takım için yeterli bir oyuncu değil bunu oynadığı oyunla gördük.

  Aytaç’ın ve Morutan’nın regista oynatılmaya çalışması gerçekten sorunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Defansif hatta Taylan ve Berkan yeterli düzeyde değiller. Kalede ise İsmail Çipe’nin sergilediği performans küme hattında mücadele eden takımlar için bile yeterli düzeyde değil.

  Domenec Torrent’in ilk maçında oynattığı futboldan çıkardığım birkaç notu size aktarmak isterim. Hocanın öncelikle elindeki mevcut kadroyu iyi tahlil etmesi gerek şart. 4-6-0; false 9 oynanacak bir teknik yeterliliği yok takımın. Bunları bilmek önemli çünkü iyi bir teknik adam elindeki malzemeyi en iyi şekilde kullanarak ortaya iyi bir yemek çıkardığı zaman işini yapmış olur.  Bek bindirmeleri, Aanholt’un müthiş etkili hücum girişimlerini, savunma arkası adam kaçırma girişimleri gerçekten oyun akışına ve hızına farklı bir katkı verdi desem yanlış olmaz.

  Torrent hoca Guardiola’nın yanında çalışırken analizleri ile dikkat çeken bir adamdı. Şimdi Hatayspor ile G.saray 2-3 hafta sonra bir daha karşılaşma ihtimali olsaydı Torrent yaptığı analizlerle şüphesiz eksik parçaları yerine oturtacak ve farkını ortaya daha rahat koyabilecek potansiyele sahip bir adam. Hoca ile ilgili dikkat çeken başka bir nokta ise şu oldu; Guardiola’nın ‘’Savunma biçiminiz, hücum biçiminizi belirler’’ sözünü benimsediğini daha önce çalıştırdı takımlarda da görmüştük. G.saray’da çalışacağı bu süreç dahilinde de bunu yansıtacağının sinyalini verdi bizlere. Torrent hoca oyuna katkı verme niyetinde olduğunu bizlere gösterdi desek yanlış olmaz.

  Tabii ki daha net bir durum değerlendirmesi ve hocanın kafasında oluşan set hücumlarını, tam olarak sahaya ne yansıtmak istediğini anlamak ve konuşmak için Şubat ayının ilk haftasına kadar beklemek lazım. Ama kadro kalitesi değil Domenec Torrent’i Pep Guardiola’yı dahi tartıştırır. Burak Elmas olsam bu hafta bir kaleci ve bir tartışılmaz hücum oyuncusu alırdım. Sağ ve sol önde oynayabilecek golcü bir forvet transferi kapalı takımlara karşı kilidi açabilecek bir yaratıcı oyuncu opsiyonu oluşturacaktır şüphesiz. Yapılacak bu iki önemli hamle sonrası eldeki malzeme ile güzel bir karma oluşturulup ortalama üstü bir takıma dönüşümün ilk adımları atılır.

  Önceki İçerikCoğrafya kader midir?
  Sonraki İçerikYönlendirme bilinçlendir

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler