TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGurbetçilerin Kapıkule'den girişleri başladı

  Gurbetçilerin Kapıkule’den girişleri başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ülkelerinde okulların tatil olmasıyla kara yoluyla tatile gelen gurbetçilerin Kapıkule’den girişleri başladı.

  Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki gurbetçiler, okulların tatile girmesiyle izinleri kullanarak ana vatan hasretini gidermek için yollara koyuldu. Yaklaşık 3 ile 5 hafta arasında tatil süreleri bulunan Türk vatandaşlar ülkeye giriş yaptı. Özellikle Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluk oluşturan vatandaşlar, Türk bayrağını görünce duygulandıklarını dile getirdi.  

  Gurbetcilerin kapikuleden girisleri basladi 1 - yerel haberler - haberton
  Gurbetçilerin kapıkule’den girişleri başladı

  ‘İNSANIN OTURUP AĞLAYASI GELİYOR’

  Pandeminin de araya girmesiyle yaklaşık 4 yıldır Türkiye’ye gelemeyen ve ailesiyle Almanya’dan yola çıkıp Kapıkule’ye ulaşan Serpil Atasayar, “Yolculuğumuz çok rahat geçti. Yollar boştu, sakindi. 4 senedir gelmiyorduk, artık gelelim dedik. Araya pandemi girmişti. Şimdi Düzce’ye gidiyoruz, oradan Denizli ardından Didim’e tatile yapacağız. Çok özledik Türkiye’yi. Büyüklerimizi ziyaret edeceğiz. Dün işten çıktık, oradan hemen yola çıkıp geldik. İnsanın bazen oturup ağlayası geliyor Türkiye’ye gelince. Burada doğmadık ama alışkınız, özlüyoruz” diye konuştu. 

  Gurbetcilerin kapikuleden girisleri basladi 2 - yerel haberler - haberton
  Ülkelerinde okulların tatil olmasıyla kara yoluyla tatile gelen gurbetçilerin kapıkule’den girişleri başladı.

  Almanya’dan gelerek memleketi Rize’nin Ardeşen ilçesine giden Yaşar Yazıcı, “Okullar tatil oldu orada. Çok rahat geldik şükürler olsun, memlekete döndük. 5 hafta kalmayı düşünüyorum. Yollar çok rahattı. Dönüşte sıkıntı yaşayacağız sanırım, çünkü çok yoğun geliş var. Annem ve babam burada, biraz ziyaret sonra tatil yapacağız” ifadesini kullandı.

  Almanya’dan gelen ve Aksaray’daki ailesini görmeye giden Esma Özkan da, “Almanya’dan geliyorum Aksaray’a gidiyoruz. Aksaray’da kalacağız, tatilimizi orada geçireceğiz. Yolculuğumuz çok rahat geçti, yollar bayağı boştu. Okullarımız tatil olur olmaz hemen yola çıktık. Türkiye’yi çok özlemiştim, şimdi hasret gidereceğiz” derken, Esra Özkan da Türkiye’ye gelmenin anlatılmaz bir duygu olduğunu ifade etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler