TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerCüneyt Arkın'ın doğduğu köyde büyük üzüntü

  Cüneyt Arkın’ın doğduğu köyde büyük üzüntü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede bu sabah yaşamını yitiren Türk sinemasının usta isimlerinden Cüneyt Arkın’ın doğduğu köyü üzüntü sardı. Kent merkezinde ise çocuklar, eşi için çiçek ekeceğini geçen ay sosyal medyadan duyuran sanatçının yerine, adının verildiği parkı papatyalarla donattı.

  Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede bu sabah yaşamını yitirdi. Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı 90 nüfuslu Karaçay Mahallesi’nde 1937 yılında doğan Arkın’ın ölümü, memleketinde üzüntüyle karşılandı. Karaçay Muhtarı Metin Erul, Cüneyt Arkın’ın bir süre köyde yaşadıktan sonra ayrıldığını ifade ederek, “Başımız sağ olsun. Biz de çok üzüntülüyüz. Eşinin, dostunun, akrabasının başı sağ olsun.

  Bizim köyde yetişmiş olduğu için ve bizim köyün insanı olduğu için biz de çok üzgünüz. Burada Cüneyt Arkın’ın adına bir şey yapmak isteriz. Çeşme veya orman yaparak anısını yaşatmak istiyoruz. Köyümüzün evladı. Burada koyun bakmış, ata binmiş zamanında. İstanbul’a gidince buralarda pek fazla görmedik. Allah rahmet eylesin, köyümüzün insanı. Köyümüzde doğmuş, büyümüş, ata binmiş, koyun bakmış bir ağabeyimiz. Çocuklarımız filmleriyle geçti. Çocukluğumuzda çok filmini izledik. Devamlı onun filmlerini izlerdik. Allah rahmet eylesin” dedi.

  Cuneyt arkinin dogdugu koyde buyuk uzuntu 1 - yerel haberler - haberton
  Cüneyt arkın’ın doğduğu köyde büyük üzüntü

  PARK PAPATYALARLA DONATILDI

  Cüneyt Arkın, 11 Mayıs’ta sosyal medya hesabından, “İlerleyen günlerde Eskişehir’e bağlı dünyaya geldiğim Odunpazarı ilçesindeki Cüneyt Arkın Parkı’na gidip bol bol karımın sevdiği papatyaları ekeceğim” diye paylaşımda bulundu. Arkın’ın hayatını kaybetmesinin ardından Orhangazi kreşindeki çocuklar, öğretmenleriyle Odunpazarı Belediyesi tarafından yaptırılan Cüneyt Arkın Parkı’na geldi. Ellerinde papatyalarla dolaşan çocuklar daha sonra belediye ekipleriyle birlikte papatyaları parkın çeşitli yerlerine ekti. Çiçeklerin can sularını da veren çocuklar, oyunlarını da parkta oynadı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler