TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerGüneydoğu'da kentsel dönüşümde yıkımlar başladı

  Güneydoğu’da kentsel dönüşümde yıkımlar başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluğunda olan Güneydoğu’da kentsel dönüşümde yıkımlar başladı

  Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Uzlaşılan 13 yapının yıkımına başlandı.

  Çalışmalar kapsamında proje alanı içerisinde uzlaşma sağlanan hak sahiplerinin parsellerindeki yapıların yıkımlarına başlandı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaat çalışmalarına başlanacak olan ilk yapı adasında, metruk durumda olan ya da uzlaşma sağlanan vatandaşların terk ettiği 13 yapının yıkım işlemleri tamamlandı.

  Güneydoğu'da kentsel dönüşümde yıkımlar başladı
  Güneydoğu’da kentsel dönüşümde yıkımlar başladı

  Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm projelerimizde hak sahiplerine maliyet yükü çıkarmadan, yerinde dönüşüm ilkesi ile mahalle dokusunu koruduğumuz Gündoğdu-2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi A Etabına yakın zamanda başlanacak. Bu kapsamda yıkımına başlanılan alanda 61 adet konut ve 5 adet işyerinden oluşan konut ticaret karma kullanımlı proje içerisinde vatandaşlarımız, her meskene ait 1 adet kapalı otopark alanı, aydınlık ve ferah daire seçenekleri ve yapı adası içerisinde siteye ait peyzaj ve sosyal alanlara sahip olacaklar” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler