TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıGündem e-ticaret ve e-ihracat

Gündem e-ticaret ve e-ihracat

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

PttAVM.com CEO’su Hakan Çevikoğlu NTV’de Dijital Yol programına konuk oldu, programın konusu “e-ticaret ve e-ihracat” oldu.

NTV’de yayınlanan Buse Biçer Akbaş’ın hazırlayıp sunduğu Dijital Yol programının bu haftaki konukları PttAVM.com CEO’su Hakan Çevikoğlu ve İdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara oldu. Programda pandeminin e-ticaret ve e-ihracata etkileri ile pazaryerlerinin avantajları konuşuldu.

Pandemiyle beraber girişimcilik ruhunun arttığını belirten Hakan Çevikoğlu, “E-ticarete pazaryerlerinden kolay ve hızla başlanıyor. E-ticarette daha niş alanları seçen marka ve mağazalar daha çok ön plana çıktı. Ekosistemin hepsini kullanmak gerekiyor. Altyapısını sağlam oluşturulması gerekiyor” dedi.

Gündem e-ticaret ve e-ihracat
Gündem e-ticaret ve e-ihracat

Pazaryerlerinin Sunduğu Avantajlar

Pazaryerlerinin avantajına değinen Hakan Çevikoğlu, “Ücretsiz mağaza açabiliyorsunuz. Kargolama, ödeme süreçleri, müşteri hizmetleri, reklamlar, iade süreçleri gibi birçok operasyonu pazaryerleri kendileri yapıyor. Böylece mağazalar birçok avantajı bir arada bulabiliyor” şeklinde konuştu.

Fiyat ve Satış Trendleri

E-ticarette satış yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları da belirten Hakan Çevikoğlu, “Zamanında teslimat yapan, ürün stoklarına dikkat eden, ürün açıklamalarını iyi yapan, ürün fiyatları daha avantajlı olan firmalar ön plana çıkıyor. Serbest piyasa koşullarında fiyatlara çok karışmıyor olsak da fahiş fiyatlar konusunda temkinli ve dikkatli hareket ediyoruz” dedi.

Pttavm. Com ceo'su hakan çevikoğlu ntv'de dijital yol programına konuk oldu, programın konusu
PttAVM.com CEO’su Hakan Çevikoğlu NTV’de Dijital Yol programına konuk oldu, programın konusu “Gündem e-ticaret ve e-ihracat” oldu.

Çevikoğlu, “Mağazalar satış trendlerini takip ederek ve fiyatlar konusunda avantajlı imkanlar sağlayarak ön plana çıkabilirler. Ürünleri mağazaya yükledim satılsın durumu çok mümkün olmuyor. Onun için tüm detaylara dikkat ederek, doğru pazarlama ve stratejilerle ilerlemek gerekiyor” dedi.

E-ihracatın Önemi

E-ticarette ve e-ihracatta satışların arttığına dikkat çeken Hakan Çevikoğlu, özellikle Türk ürünlerinin dünyaya açılması konusunda önemli çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler